Навесні поточного року було укладено офіційну угоду між Криворізьким педагогічним і Національною комісією зі стандартів державної мови на виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Згідно з цим документом наш університет увійшов до переліку уповноважених закладів, на базі яких відбувається складання іспиту на рівень володіння державною мовою для держслужбовців. Задля цього в КДПУ було обладнано комп’ютерну аудиторію відповідно до вимог іспитового майданчика. Одночасно складати іспит можуть 10 осіб.
Відповідно до статті 9 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою повинні особи, які бажають посісти або вже обіймають посади державних службовців різного рівня, починаючи від президента України. У статті 10 цього ж закону визначено документи, що засвідчують рівень володіння державною мовою відповідно до обійманої посади.
Усім, хто повинен скласти іспит, потрібно увійти на відповідний сайт за допомогою електронного підпису та створити власний електронний кабінет. Після цього необхідно обрати область, один із уповноважених закладів, дату й час іспиту.
Процедура екзамену схожа на формат ЗНО та проходить онлайн. Іспит складається з двох частин: тестової та усної (проголошення монологу на одну тему на вибір) частин. У зв’язку з карантинними обмеженнями нині застосовують скорочену процедуру цього випробування, яка є тимчасовою.
Результати тестів учасник може побачити одразу, а от запис монологу зберігається в системі, де протягом декількох годин його перевіряє екзаменатор із будь-якого регіону України.
«Ми чекали поки повністю сформують списки уповноважених установ, тому укладання цієї угоди тривало протягом кількох місяців. У нас обладнано іспитовий майданчик – спеціально облаштовану комп'ютерну аудиторію, яка оснащена гарнітурою та відеоспостереженням. Особи, які успішно складуть іспит (бажано на рівні С1 або С2, що передбачає вільне володіння мовою), отримають безстроковий сертифікат, а ті, хто не складуть іспит, або виявлять бажання покращити свій результат, зможуть зареєструватися знову не раніше, ніж за чотири місяці», – розповіла прес-центру перший проректор КДПУ, канд. філол. наук, доц. О. А. Остроушко.
Довідково.
Детальніша інформація доступна на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.
Зареєструватися на іспит можна за посиланням.
Знайти та отримати свій сертифікат можна тут.