11 листопада 2024 року стартував онлайн-проєкт кредитної мобільності здобувачів вищої школи «Осіння філологічна школа 2024», до якого долучився факультет української філології в межах договору про співпрацю між Криворізьким державним педагогічним університетом та Ніредьгазьким університетом (Угорщина). Тема філологічної школи – «Літературно-культурні взаємини України та Угорщини: текст, контекст».
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 292
Улітку 2022 року між Криворізьким державним педагогічним університетом і Ґрайфсвальдським університетом (м. Ґрайфсвальд, Німеччина) було укладено угоду про партнерство в межах європейської програми академічної мобільності Erasmus+. Базовою кафедрою університету, яка відповідає за співпрацю з Ґрайфсвальдським університетом, є кафедра перекладу та слов’янської філології. Програма академічної мобільності розрахована як на викладачів, так і на студентів. Академічна мобільність для викладачів передбачає стажування (Staff Mobility for Training) в Ґрайфсвальдському університеті тривалістю від одного тижня до трьох місяців поспіль. Цього року таке стажування пройшли професор Н. С. Кудрявцева – ініціатор і організатор приєднання університету до цієї програми, декан факультету іноземних мов К. В. Гостра і доцент Л. Л. Мацепура.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 359
Криворізький педагогічний продовжує активно розвивати міжнародну співпрацю із західними партнерами. 29 жовтня 2024 року в Стокгольмі відбувся захід, організований Шведським інститутом, до якого була залучена проєктна менеджерка від нашої Альма-матер, доцент кафедри практичної психології Катерина Бондар.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 393
Викладачі КДПУ слідкують за світовими тенденціями розвитку науки та активно комунікують із закордонними колегами. Цьогоріч представник кафедри філософії Криворізького педагогічного вже втретє взяв участь у Всесвітньому філософському конгресі — міжнародній зустрічі філософів, що проводиться кожні п'ять років під егідою Міжнародної федерації філософських товариств.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 405
Вчені КДПУ активно долучаються до міжнародної наукової діяльності. Нещодавно професорка кафедри перекладу та слов’янської філології підготувала енциклопедичну статтю про українську літературу для дітей та юнацтва в аспекті перекладу для американської The Literary Encyclopedia.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 377
Викладачі та студенти кафедри перекладу та слов’янської філології факультету іноземних мов приєдналися до Kick-off Meeting: Translate 4EU+ міжнародного перекладацького нетворкінгу Philotrans із сучасних технологій у перекладі, що проходив 7-9 жовтня 2024 року на базі Інституту письмового та усного перекладу Гайдельберзького університету (Німеччина).
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 470
Днями студенти Криворізького державного педагогічного університету взяли участь в онлайн-зустрічі, присвяченій можливостям міжнародної академічної мобільності. Цей захід був спрямований на ознайомлення молоді з програмами обміну, стажування та навчання за кордоном, а також мав на меті надання корисної інформації про те, як долучитися до міжнародних освітніх ініціатив.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 403
Спільний проєкт «Якісна освіта та добробут дітей у вразливих життєвих ситуаціях: Розвиток та забезпечення компетентності персоналу для цілісних систем підтримки в Україні, Польщі та Швеції» офіційно отримав фінансування в межах програми SI, що стало значним досягненням для консорціуму партнерів. Ця спільна ініціатива має на меті підвищити спроможність педагогів та допоміжного персоналу в наданні цілісної допомоги дітям, які перебувають у вразливих ситуаціях, у трьох країнах.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 443
ПРЕДСТАВНИКИ КДПУ ЗДІЙСНИЛИ НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ З ПИТАНЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ ТА ТРЕНІНГІВ ДО ЛАТВІЇ
З 23 по 27 вересня 2024 року представники Криворізького педагогічного долучилися до важливого навчального візиту на базі Латвійського університету в межах проєкту Erasmus+КА2 «Підвищення психологічної стійкості університетів та добробуту в (пост)воєнній Україні» (BURN). Цей візит об'єднав фахівців у галузі психічного здоров'я, освітян та представників університетів з України для вивчення латвійських підходів до підготовки психологів, зміцнення психічного здоров'я в школах та стратегій травматичної інтервенції.
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 403
Наприкінці літнього семестру, 18 липня 2024 року, доктор філологічних наук, професор кафедри перекладу та слов’янської філології Марина Варданян уже традиційно провела публічну лекцію в межах лекторію Ringvorlesung для студентів магістратури освітніх програм з усного та письмового перекладу Гайдельберзького університету (Німеччина).
- Автор: Прес-центр
- Перегляди: 375