Директорат науки та інновацій МОН України інформує про проведення у 2022 році конкурсу на здобуття нагород НАН України: Золотої медалі імені В. І. Вернадського, Премій імені видатних учених, а також Премій для молодих учених і студентів закладів вищої освіти у 2022 році. МОН також повідомляє про можливість висування претендентів для участі в конкурсі на здобуття Премії Верховної Ради України за внесок молоді в розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування у 2022 році.

Відомості про конкурс на здобуття Золотої медалі імені В. І. Вернадського Національної академії наук України у 2022 році подано за покликанням. Цю нагороду було засновано з метою відзначення вчених за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, на честь першого президента Української академії наук – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Академії Національною академією наук України.

Премії імені видатних учених України Національна академія наук присуджує з метою відзначення вчених, які опублікували найкращі наукові праці, здійснили винаходи й відкриття, що мають важливе значення для розвитку науки й економіки України. Детальну інформацію про ці премії можна дізнатися тут.

За роботи в галузі природничих, технічних і соціогуманітарних наук Президія НАН України щороку (в лютому) присуджує 14 премій для молодих учених і 14 премій для студентів закладів вищої освіти. Премії присуджують окремим авторам або колективу авторів за кращі наукові роботи, а також за серії наукових робіт з єдиної тематики, за відкриття та винаходи. Колектив, висунутий на присудження премії, повинен включати лише основних авторів, чий внесок був найвагомішим, і складатися не більш як із трьох осіб. Усі подробиці подано за покликанням.

Щороку Верховна Рада України присуджує 10 премій, розмір кожної з яких становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня року, в якому присуджується Премія Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування. Детальну інформацію про цю Премію розміщено на офіційному сайті Комітету з питань молоді і спорту за покликанням https://komsport.rada.gov.ua/news/zakonopr_robota/premii_vru/72626.html.

19750