DSC 0007

26 вересня 2017 вересня до громади Криворізького педагогічного завітала народний депутат України, член комітету закордонних справ, член МФО «Рівні можливості» Світлана Заліщук.

Модераторами зустрічі виступили професор, зав. кафедри педагогіки, керівник Центру гендерної освіти КДПУ, член громадської ради при МФО «Рівні можливості» Тетяна Дороніна та кандидат педагогічних наук, доцент КДПУ, депутат Криворізької міської ради, координатор жіночої демократичної мережі в Дніпропетровської області Людмила Бурман. 

DSC 0051

 

Гостя зупинилася на основних постулатах теорії гендеру і поділилася своїм баченням цієї проблеми.  Пані Світлана навела факти, які свідчать, що близько 2 млн. жінок у світі страждають від домашнього насильства і лише 160 тис. звертаються по допомогу до правоохоронних органів. Відтак Світлана Заліщук розкрила основні принципи Стамбульської конвенції, яка передбачає рівні можливості для усіх членів суспільства і допомагає попереджати насильство як у сім’ях, так і у всіх сферах життя. 

DSC 0017

Пані Світлана розповіла про свою роботу у Верховній Раді щодо прийняття та лобіювання законів, які стосуються прав і свобод жіноцтва, зауваживши, що у Парламенті України жінки складають лише 12 %. Такий відсоток жінок є більшим за попередні каденції, але значно менший за відповідний показник європейських країн. Наша гостя повідомила, що за квотами Ради Європи у партіях вимагається не менш ніж тридцятивідсоткова присутність жінок, що сприяє державному фінансуванню політичних утворень, які відповідають цим вимогам.

DSC 0011

Народний депутат розповіла про виклики, що стоять перед сучасним інформаційним суспільством, про необхідність створення умов та надання можливостей для реалізації потенціалу кожного з членів громад. Це, в першу чергу, вимагає активного залучення жінок до політичного життя країни. С. Заліщук підкреслила, що гендерна проблематика є сучасною глобальною темою, яка стосується кожної людини і потребує вирішення на державному рівні.

DSC 0035

Світлана Заліщук відповіла на питання зацікавленої аудиторії. Дякуємо гості Криворізького педагогічного за змістовну зустріч та плідне спілкування з актуальної для вітчизняного суспільства теми!

DSC 0120


 

2460
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28