Регіональний семінар 2

2 листопада 2017 р. у рамках Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України на базі Криворізького державного педагогічного університету відбувся регіональний семінар «Сучасний університет: управління, інновації, лідерство», в якому взяли участь представники від 8 університетів України.

Зазначений захід дозволив підвести попередні підсумки проектів двох вищих навчальних закладів Кривого Рогу — Криворізького  державного педагогічного університету та Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського, які вони здійснюють за підтримки Британської ради в Україні та Інституту вищої освіти  Національної академії педагогічних наук України. Ключовим спікером семінару виступила Світлана Калашнікова, директор Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, координатор Програми розвитку лідерського потенціалу університетів України, доктор педагогічних наук, професор.

Протягом усієї історії людства навчальні заклади, в першу чергу університети, завжди були і залишаються осередками створення, накопичення й розповсюдження знань. Про це наголосила у своєму слові модератор панельної дискусії «Місія сучасного університету», доктор соціологічних наук, професор кафедри соціології та економіки А. С. Лобанова та запропонувала учасникам дискусії відповісти на питання, пов’язані з різними аспектами місії та діяльності сучасних університетів.

Своїми думками щодо ролі та відповідальності вищих навчальних закладів в умовах розширеної автономії через оновлення та оптимізацію університетських стратегій поділилася Світлана Калашнікова. У своїй презентації «Трансформація управління сучасним університетом» пані Світлана  детально зупинилась на проблемі формування моделі управління вищою освітою – новою за своєю світоглядною основою, що ґрунтується на сучасних засадничих принципах і цінностях освітянського менеджменту вищих навчальних закладів.

Лідерський досвід університетів м. Кривого Рогу представили кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології та економіки КДПУ Маргарита Широкова та в.о. ректора, доктор економічних наук, професор ДонНУЕТ ім. М. Туган-Барановського Оксана Чернега.

На завершення семінару пані Калашнікова провела тренінг «Викладання і навчання: ключові виклики і тенденції», метою якого стало обговорення інноваційних трендів викладацької діяльності у педагогіці вищої школи.

У заході взяли участь представники Криворізького національного університету, Криворізького металургійного інституту Національної металургійної академії України, ДонНУЕТ ім.М.Туган-Барановського, Київського університету ім. Б.Грінченка, Криворізького економічного інституту Київського національного університету ім. В.Гетьмана, ПВНЗ «Інститут ділового адміністрування» і Криворізького факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, викладачі та співробітники Криворізького державного педагогічного університету, студенти вищих навчальних закладів Дніпропетровщини.

Підбиваючи підсумки регіонального семінару, учасники заходу розглянули актуальні питання інноваційних змін задля розвитку університетів, обговорили сучасне бачення місії вищого навчального закладу, детально зупинилися на важливості розбудови лідерського потенціалу сучасного університету.

Регіональний семінар 3