З 28 по 30 червня на Монастирському острові, що на Дніпрі, відбувалась довгоочікувана подія серед студентства – Студентська республіка. Цього року фестиваль святкував 20-річчя та мав тему: «Як досягти прогресу і миру в Україні та на планеті».
Понад 450 осіб, які склали 14 команд-учасників з різних університетів і коледжів нашої області: Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Дніпровська медична академія, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, Криворізький національний університет, Дніпровський національний університет залізничного транспорту та інші, об’єднались задля захопливої політико-економічної гри. Кожна команда створювала свою власну мікродержаву, втілюючи різноманітні образи. Хтось втілив у життя образ будівників, хтось зімітував справжню військову частину, хтось постав у вигляді сильних спортсменів. Натомість наша команда з педагогічного викликали цілий шквал різних емоцій, демонструючи моторошну сімейку Адамсів.
«Ідея виникла якось спонтанно. Ми усією командою почали розвивати цю думку і кожен почав пропонувати свої варіанти. У нас просто загорілись очі і ми зрозуміли, що це саме те, що нам потрібно. Більше ніж за місяць ми почали готуватися до цієї події, щоб все відбулось ідеально. Ця атмосфера, як на мене, дуже наближена до нашої студвесни», – наголосила капітан команди Олександра Малій.
Протягом трьох днів новостворені держави живуть і підпорядковуються місцевим законам, економіці й політиці, що дає змогу вирішувати актуальні проблеми, які сприяють розвитку ідеальної держави. Паралельно з цим кожного дня відбуваються окремі суб-фестивалі, такі як: БУНТ, дебати, флешмоб, КВК, ярмарок, різноманітні спортивні змагання тощо. Кінцевим результатом цього фестивалю є обрання мера та депутатів у Студмагістратурі.
Організатор студентської республіки Микита Стецюк зазначає: «Взагалі сам фестиваль створювався як певна політична модель, яка допоможе молоді бути більш обізнаною у цій сфері. Логічним завершенням цього дійства є обрання за результатами чесних виборів уряду, якій продовжить свою участь уже на Всеукраїнський студреспубліці. Цьогорічний фестиваль відрізняється тим, що ми переробили деякі моменти в організації і зробили політичну гру більш насиченою, – додавши: – Ми зв’язали політику з економікою, ввівши на територію студреспубліки власні гроші – студіки, які можна обміняти по курсу 1:5 на більшу валюту ВУС. Кожній команді спочатку дається базовий капітал, якій вони можуть збільшувати за рахунок участі у суб-фестах або за допомогою оргкомітету. Цей аспект допоможе студентам взаємодіяти між собою, домовлятися і вирішувати економічні завдання».
Протягом цього часу університети активно взаємодіяли між собою, показували справжній командний дух. У межах студентської республіки існує традиція, що минулорічна команда-переможець на конкурсі «Битва ВНЗ» передає почесний кубок до рук іншого переможця. Така нагода випала нашій команді КДПУ, яка з найкращими побажаннями передала цінний трофей.
Після цього приємною несподіванкою став флешмоб з різнокольоровою фарбою. «Я вже другий рік поспіль беру участь у студреспубліці і мені дуже подобається. Коли ти поринаєш до цієї атмосфери, то ти розумієш, що таке справжнє студентське життя. Неодмінно прийду сюди знов у наступному році», – ділиться своїми враженнями Страту Максим.
На завершення політично-економічного життя наша дружня педагогічна родина привезла додому цілих 8 призових місць у таких номінаціях:
« Ярмарок» – ІІ місце
«Презентація табору» – ІІ місце
«Квест» – ІІ місце
«Битва DJ» – ІІ місце
«Відеоконкурс» – ІІ місце
«Що? Де? Коли» – ІІІ місце
«Дебати» – ІІІ місце
«КВК» - ІІ місце
За загальними результатами третє і друге місце посіли Український державний хіміко-технологічний університет і Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», а почесне перше місце другий рік поспіль займає команда з Дніпровської медичної академії.
Криворізький педагогічний університет вітає всіх студентів, які брали участь у цьому масштабному фестивалі. Так тримати!
Бажаємо успіху і нових звершень!