29 жовтня 2018 року на базі Молодіжного центру «#StudHub» Криворізького державного педагогічного університету стартувала серія тренінгів у рамках проекту «Підтримка інклюзивної освіти у місті Кривий Ріг» від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.
До участі в тренінгах запросили фахівців криворізьких загальноосвітніх навчальних закладів: психологів і методистів, учителів і дефектологів, адміністраторів, представників міського інклюзивного ресурсного центру. На них чекають шість днів теорії та практики з актуальних питань впровадження інклюзивної освіти у нашому місті. Учасники тренінгів дізнаються про основні компетенції вчителя в інклюзивній освіті, технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, міждисциплінарну взаємодію й універсальний дизайн, етику та філософії інклюзії, познайомляться з нормативно-правовою базою інклюзивної освіти.
«Проведення тренінгів організовано на базі Молодіжного центру КДПУ, – розповідає Оксана Таргоній, молодший координатор Німецького товариства міжнародного співробітництва. – За сприяння кафедри практичної психології КДПУ було створено низку тренінгів за участі шістьох експертів з Дніпра й Харкова. До роботи круглих столів зі створення програми тренінгів долучилися фахівці харківського спеціалізованого центру для дітей з порушеннями розвитку «Ладо» й дніпровського ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти».
Тренерами першого дня серії тренінгів виступили доценти кафедри практичної психології О. П. Шестопалова й К. М. Бондар. Цей день було присвячено вивченню української та міжнародної законодавчої бази освіти на засадах інклюзії, а також етиці спілкування з дітьми з особливими освітніми потребами та філософії інклюзії. Говорили освітяни й про універсальний дизайн та розумне пристосування простору школи в умовах інклюзивної освіти.
Бажаємо всім учасникам тренінгів плідної праці та цікавих вражень на наступні п’ять днів!