navchannia19 13

17 травня 2019 року у КДПУ відбулося планове об'єктове навчання за темою «Дії керівного складу, сил цивільного захисту та учасників освітнього процесу Криворізького державного педагогічного університету при виникненні НС природного характеру – ураганний вітер (та як наслідок виникнення пожежі)».

navchannia19 4

Провідний фахівець з надзвичайних ситуацій, к. п. н., ст. викладач кафедри ботаніки та екології О. О. Кобрюшко розповів: «За легендою навчань від районного управління Державної служби надзвичайних ситуацій надійшло повідомлення про суттєве погіршення погодних умов. Керівник Цивільного захисту (ЦЗ) університету, ректор КДПУ Я. В. Шрамко віддав розпорядження про негайне оповіщення та збір Штабу керівного складу сил ЦЗ, командирів ланок та груп».

navchannia19 6

На засіданні штабу було відпрацьовано та уточнено «План Реагування на НС КДПУ», а також інші документи ЦЗ щодо проведення ОТ. Як результат, сили та засоби ЦЗ університету було приведено у стан повної готовності, відпрацьовано систему оповіщення та комунікації. Основні тренувальні заходи відбувалися на базі гуманітарного корпусу, де було облаштовано навчальні місця з домедичної допомоги, засобів індивідуального захисту та первинних засобів пожежогасіння.

navchannia19 49

Відповідно до плану тренувань було вжито заходів з евакуації учасників освітнього процесу. Після сигналу «Увага всім» почалася організована евакуація у визначене «планом евакуації» місце збору.

navchannia19 42

Було відпрацьовано дії з практичного гасіння імітованої пожежі та надання допомоги постраждалим.

navchannia19 32

Об'єктове тренування тривало 8 годин. Було задіяно ланки пожежогасіння, евакуації, охорони громадського порядку, оповіщення, видачи ЗІЗ та санітарний пост.

navchannia19 18

Коли точно знаєш, як діяти, ніколи не виникає неприємних несподіванок. Тому під час навчального тренування всі учасники заходу діяли відповідно до плану, виконуючи всі вказівки провідного фахівця з надзвичайних ситуацій.

Більше фото в галереї