Прес-центр

«Із любов’ю в серці»: інтерв’ю з деканом факультету української філології Л. М. Семененко

9 Листопада 2020, 08:52

Кожного року 9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови. Напередодні свята представники прес-центру завітали до декана факультету української філології, канд. філол. наук, доцента кафедри української та зарубіжної літератур Любові Миколаївни Семененко, привітали її та запропонували відповісти на декілька питань. Пропонуємо ознайомитися з відповідями декана.

– Що особисто для вас, Любове Миколаївно, означає відомий вислів «Мова – це душа народу»?

– Без мови немає народу. Малюк чує материнське слово з самого народження, і саме від першого слова матусі залежить, якою мовою людина говоритиме в подальшому житті. Сьогодні особливого значення набуває фольклор, зокрема, народні пісні, казки, прислів’я, приказки, анекдоти. Саме через українське слово передається колорит нації, розкривається душа нашого народу. Завжди згадую слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Український народ може пишатися своєю мовою – попри всі заборони вона живе, а тим, кому «какая разница», відповім: «Нехай це буде українська!».

– Що стало Вашим натхненням для того, щоб зробити філологію Вашим фахом? Чим Вам запам’яталися студентські роки? Розкажіть про Ваш шлях до науки про мову.

– Любов до слова в мене з дитинства, Пригадую, як я, ще зовсім маленька дівчинка, під час весняних канікул гостювала в бабусі. І мені трапився вірш Лесі Українки «Стояла я і слухала весну». Мені було дуже цікаво, як це слухати весну. І я вже тоді відчула смак українського слова, його милозвучність, чуттєвість, а головне, глибину. Майбутню професію обирала вже цілеспрямовано, бо в старших класах середньої школи писала вірші, вела особистий щоденник. Із теплотою та вдячністю згадую свої студентські роки. Мій курс УМЛ-82 – це цікаві особистості, з якими я спілкуюся й сьогодні. Незабутньою була практика в колгоспі – це перші випробування й справжнє трудове життя. Наукою зацікавилася ще під час навчання, але писати статті було важко: бракувало літератури й досвіду. У читальній залі засиджувалася допізна – готувалася до занять.

– Які сенси Ви вкладаєте в необхідність розвитку мовної культури молоді? Чи є на факультеті якісь родзинки професійної підготовки майбутніх українських філологів?

Факультет української філології – це колектив викладачів високого фахового рівня та креативної талановитої молоді. Головним пріоритетом для нас є якісні знання, які випускник факультету отримує під час навчання в університеті. Мовна культура особистості починається з українського кіно, телебачення, музики. Я завжди говорю своїм студентам: «Починайте з себе. Установіть на своєму мобільному телефоні українську мову». Другим аспектом розвитку мовної культури є підвищення свого інтелектуального рівня.

Серед родзинок професійної підготовки майбутніх українських філологів виокремлю:

1) прагнення до науки, роботи в школі, у дитячих оздоровчих таборах – до роботи з людьми. Нашим студентам загалом притаманні висока людяність, гуманізм, моральність. Згадаю, наприклад, допомогу нашої студентки Дарини Довгополої “сонячним діткам” Криворіжжя;

2) високий інтелектуальний рівень наших студентів. Це простежується як у виборі тем і написанні сценаріїв до різноманітних університетських та факультетських заходів, так і під час зустрічей із цікавими особистостями Криворіжжя та всієї країни. У нас у гостях були С. Жадан, Ю. Андрухович, О. Забужко, брати Капранови, Маріанна Кіяновська, Макс Кідрук, Л. Якимчук та багато інших. Підтримуємо зв’язки з нащадками Т. Г. Шевченка, випускаємо поетичну збірку «Навколо».

Усе це дає змогу не тільки навчити студентів викладати українську мову й літературу, а й сформувати в молоді любов до рідного слова, розкрити її творчий потенціал, запалити вогник любові до всього українського!

– У цьому році Криворізький педагогічний відсвяткував поважний ювілей – своє 90-річчя. Що Ви побажаєте Вашим колегам і здобувачам вищої освіти?

– Криворізький педагогічний – це не тільки його історія, яку ми всі пам’ятаємо. Це – його сьогодення, сучасність, час, в якому ми живемо. Ми його створюємо кожен день, кожну хвилину. Важливим є й наше майбутнє. Від того, які вчителі прийдуть до дітей, залежить майбутнє не тільки нашого міста, а й нашої країни. Тому я бажаю всім нам здоров’я, наснаги, впевненості в завтрашньому дні, здійснення мрій! Нехай кожен день буде наповнений глибоким змістом, працею і радістю!

Залишити коментар

Ярослав Шрамко
ректор університету, професор
Ганна Віняр
директорка бібліотеки (2009 - 2022 роки)
Прес-центр
Прес-центр
Єлизавета Кучерган
викладачка кафедри фізичної культури та методики її викладання (2016 - 2022 роки)
Дмитро Бобилєв
завідувач кафедри математики та методики її навчання, доцент
Тетяна Крамаренко
доцент кафедри математики та методики її навчання
Валерія Безуглова
аспірантка кафедри соціології та масових комунікацій, кореспондентка прес-центру
Едуард Євтушенко
в. о. завідувача кафедри ботаніки та екології, доцент
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31