Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Студенти 3 курсу спеціальності Середня освіта (Фізика) в рамках вивчення дисципліни Астрономія та методика її навчання відвідали Головну Астрономічну Обсерваторію НАН України.

Під час екскурсії студенти мали унікальну можливість познайомитися з музеєм обсерваторії, побачити діючі телескопи та почути захопливу історію розвитку досліджень, які проводилися в установі з моменту її заснування. Вони також дізналися про сучасні наукові програми, над якими працюють астрономи, та про їхній внесок у світову науку.

Особливим елементом візиту міста Київ стало те, шо студенти взяли участь в зустрічі із представниками міжнародної організації Astronomy for Equity, які приїхали 5 листопада до Києва з різних куточків світу. Під час обговорення учасники розглядали значення астрономії як науки, що сприяє об'єднанню людства та має унікальне значення для кожної людини.

На зустрічі були присутні:

Майк Сіммонс з Каліфорнії – понад 50 років очолює та засновує астрономічні програми та організації.

Кассонра Холмс з Каліфорнії – аматорка астрономії та засновниця Stargazer Events, мобільної обсерваторії в Лос-Анджелесі.

Мір'яна Пович з Ефіопії – сербсько-іспанська астрофізикиня, викладачка в Інституті космічних досліджень і технологій Ефіопії, досліджує еволюцію галактик і займається проєктами для дітей з кризових країн.

Катерина Францева з Нідерландів – українська астрономиня, випускниця КНУ, працює проєктною менеджеркою в INSCIENCE та координує міжнародні астрономічні проєкти.

Дін Лав з Нью-Йорка – режисер, який зніме документальний фільм про подорож астрономів Україною, багаторазовий призер різноманітних кінопремій.

Додатково здобувачі освіти прослухали унікальну лекцію «Active Galaxies As Our Cosmological Labs» від сербської астрофізикині Mirjana Povic (Mbarara University of Science & Technology (MUST), Instituto de Astrofisica de Andalucía (IAA-CSIC)), яка займається зоряною еволюцією, формуванням галактик, космологією та позагалактичною астрономією!

Ця подія стала важливим досвідом для студентів, які не лише поглибили свої знання, але й надихнулися прикладами світового співробітництва у сфері астрономії.

Астр_1.jpgАстр_2.jpg

Астр_3.jpgАстр_4.jpg

Астр_5.jpgАстр_6.jpg

Астр_7.jpgАстр_8.jpg

Астр_9.jpgАстр_10.jpg

Астр_11.jpgАстр_12.jpg

Астр_13.jpgАстр_14.jpg

Астр_15.jpg

 

28251

У рамках освітнього процесу 25 жовтня 2024 року відбулися зустрічі гарантів освітніх програм «Фізика та астрономія. Інформатика» та «Фізика та астрономія. Математика» з магістрантами першого та другого курсів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Зустріч мала на меті створити простір для обміну думками між викладачами та студентами, обговорення актуальних питань навчального процесу, індивідуальних навчальних траєкторій, наукових проєктів та академічних можливостей.

Гаранти програм представили основні аспекти навчальних дисциплін, спрямованих на поглиблене вивчення фізики, астрономії, інформатики та математики. Було також підкреслено важливість інтеграції теоретичних знань і практичних навичок для успішної професійної діяльності в освітній сфері. Обговорювалися інноваційні підходи до викладання, дослідницькі можливості, застосування сучасних цифрових технологій та новітні тенденції науки і техніки, що вимагають оновлення програм та навчальних планів.

ММ_1.jpg

ММ_7.jpg

Здобувачі освіти мали можливість задати питання та отримати вичерпні відповіді щодо організації освітнього процесу, набутих компетентностей та програмних результатів навчання, критеріїв оцінювання навчальних досягнень, перспектив академічної мобільності, здобуття неформальної освіти та побудови індивідуальних освітніх траєкторій. Така взаємодія сприяє вдосконаленню освітніх програм, забезпечує якісний зворотний зв'язок і формує сприятливі умови для професійного зростання здобувачів освіти.

Зустріч була наповнена жвавими дискусіями, що дозволило студентам та викладачам обмінятися ідеями, а також отримати відповіді на актуальні питання щодо програми, краще зрозуміти потреби та очікування магістрантів від освітніх програм.

27974

22 жовтня 2024 року відбулися важливі зустрічі гарантів освітньо-професійних програм «Фізика та астрономія. Інформатика» та «Фізика та астрономія. Математика» зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, майбутніми фахівцями освітньої галузі. Зустріч мала на меті надати студентам можливість отримати зворотній зв'язок щодо освітнього процесу, обговорити актуальні питання, що виникають під час навчання, та підкреслити ключові аспекти підготовки до майбутньої професійної діяльності.

Гаранти_здобувачі_1.png

Гаранти програм акцентували увагу на важливості міждисциплінарної підготовки, яка допомагає майбутнім фахівцям розвивати як аналітичне мислення, так і технічні навички, необхідні для успішної кар’єри. Під час зустрічі також було обговорено перспективи подальшого вдосконалення освітніх програм та навчальних планів відповідно до новітніх тенденцій науки і техніки.

Здобувачі освіти мали можливість поставити запитання та отримати вичерпні відповіді щодо організації освітнього процесу, критерієв оцінювання навчальних досягнень, набутих компетентностей та програмних результатів навчання, перспектив та можливостей академічної мобільності, здобуття неформальної освіти, формування індивідуальної освітньої траєкторії. Така відкрита взаємодія дозволяє покращити якість освітніх програм та сприяє професійному розвитку студентів.

Гаранти_здобувачі_2.png

Зустрічі пройшли в конструктивній атмосфері та стали ще одним кроком до тісної співпраці між студентами та викладачами для досягнення спільної мети – якісної освіти та успішної кар'єри.

27834

Кафедра фізики та методики її навчання 9 жовтня 2024 року провела науковий семінар, на якому були присутні члени кафедри та доцент кафедри технологічної та професійної освіти Возняк Андрій Васильович.

Здобувач ступеня доктора філософії з галузі знань 10 Природничі науки за спеціальністю 104 Фізика та астрономія, аспірант кафедри Задорожній Віталій Миколайович виклав присутнім результати своїх обчислювальних експериментів по темі дисертаційного дослідження, виконаного на кафедрі фізики та методики її навчання під керівництвом професора Балабай Руслани Михайлівни. 

27622

Кафедра фізики та методики її навчання із скорботою сповіщає про раптову, передчасну смерть свого колеги, завідувача кафедри з 1996 по 2001 роки, доктора фізико-математичних наук, професора Євгена Яковича Глушка.

27003

Студенти, одного із найкращих бакалаврських потоків Фізико-математичного факультету спеціальності 14.014.08 Середня освіта (Фізика), 18 червня 2024 року підтверджували свою кваліфікацію на Комплексному екзамені із фізики та методики її навчання.

26823

Відповідно договору про співпрацю між спорідненими кафедрами педагогічних університетів мм.Одеси, Кривого Рогу, Дрогобича та Інституту Фізики Академії Наук Словакії виконано цикл  робіт з моделювання фотоструктурних трансформацій в біополімерах з використанням технологій штучного інтелекту - потенціалів машинного навчання. Основні результати було представлено на міжнародних конференціях у Черкасах і Дрогобичі. 

26681

Завершальним етапом виконання курсових робіт з методики навчання фізики для студентів 4-го курсу предметної спеціальності 014.08 Середня освіта (Фізика) став захист їх робіт на відкритому спеціальному засіданні кафедри у режимі відео-конференції.

26572

Викладачі кафедри фізики та методики її навчання разом із студентами пропагували науку на різних локаціях міських заходів «Наука об’єднує»  16-17 травня 2024 року.

26527

7 травня 2024 року на базі кафедри фізики  та  методики її навчання КДПУ відбувся методичний семінар "Інтеграція та дослідницька діяльність - провідні ідеї STEAM-підходу в навчанні фізики та астрономії". З доповіддю виступила відомий фахівець у галузі освіти, вчитель фізики та астрономії Криворізького Покровського ліцею Світлана Валентинівна Глубенок.

26418
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30