Наше сучасне життя – шалений темп, постійне спілкування по телефону чи в соціальних мережах, сварки батьків з дітьми за надто значне використання гаджетів…
Впізнали себе чи своїх близьких???
А чи так це небезпечно та складно…
Учні Школи робототехніки активно вивчають світ мікропроцесорної техніки та сучасних технологій. І вони вже розуміють що не все так страшно. Під час занять, а особливо під час розробок власних проєктів та їх реалізації діти набувать не лише спеціальні фахові навички, а й розвивається дуже багато особистих навичок (softskills), які визначаються як навички майбутнього. Про це оголошено на Міжнародному економічному форумі в Давосі.
Представляємо цьогорічну розробку: «Смарт пристрій для людей з вадами зору» Для когось цей пристрій є винахідом, для когось прості звичайні речі. Але головне що хлопці такі різні (за віком, за характером і темпераментом) знайшли спільну мову. І працюють у напрямку розвитку інформаційних технологій.
Отже, Андрій Командирчик (студент фізико-математичного факультету), Андрій Пирог (учень 11 класу Криворізької Центрально-Міської гімназії) та Михайло Хараджян (учень 9 класу Криворізького Центрального-Міського ліцею) протягом двох років працюють разом.
Протягом останнього року вони створювали гаджет для людей з вадами зору. Перші спроби були не ефективні ні матеріально, ні конструктивно. Але хлопці не зупинялись і йшли далі. Наразі створений варіант Версія2.0.
Як і попередній прилад розташування на тілі залишили незмінним. Його надягають на голову. Головною ідею – отримання інформації – залишились три ультразвукові датчики. Але в якості передачі сигналу до людини вибрали вібромотор, який закріплено в середні конструкції. Коли користувач наближається до перешкоди, датчик починає розпізнавати її та подає сигнал на вібромотор.
Кожен з них працював над власною частиною. Михайло Хараджян розробив та надрукував на 3D принтері корпус пристрою. Андрій Командирчик та Андрій Пирог розробили алгоритм та написали програму.
Ми бажаємо хлопцям подальшого успіху та не зупинятись на досягнутому.
Ця робота була представлена Андрієм Пирогом на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2020/2021 навчального року і посіла 2 місце в секції : «Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту».
Андрій Командирчик представить розробку на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Комп'ютерна інженерія», який буде проходити в квітні в Одеській національній академії харчових технологій.
Побажаємо Андрію успіху!!!
Оскільки, цей прилад викликав не аби яку популярність в засобах масової інформації. Вирішли зберегти всі покликання для згадки в майбутньому.
Посилання в соціальних мережах:
Сайт Криворізького державного педагогічного університету:
Творимо майбутнє: у КДПУ розробили прилад для людей з вадами зору
Пристрій для людей з вадами зору: репортаж НТН
Прилад для людей з вадами зору: репортаж Першого Міського
Криворізькі винахідники: Перший Міський
Канали телебачення:
Перший Міський: Новини Кривбасу 21 січня
Прайм-тайм: криворізькі винахідники
Пристрій для людей з вадами зору: репортаж НТН
Гаджет для людей з вадами зору
Деталі. Випуск від 08.02.2021, 18:30
Факты ICTV - Выпуск 8:45 (16.02.2021)
Рудана
А також газети!
Репортаж в "Домашній газеті" та "Пульс"