На початку 2021 року в Криворізькому педагогічному представили унікальний пристрій, покликаний допомогти людям із вадами зору відчувати перепони й попереджувати небезпеки.
Ідея створення пристрою належить керівниці «Школи робототехніки», канд. пед. наук, доц. Н. А. Хараджян, яка разом зі студентом IV курсу фізико-математичного факультету Андрієм Командирчиком і двома учнями міських закладів загальної середньої освіти втілила цей проєкт у життя.
Пристрій створено в новій лабораторії Криворізького педагогічного. Його деталі розробили за допомогою ЗD-моделювання й надрукували на 3D-принтері.
Прилад працює завдяки технології сонару – використання ехолокації задля орієнтування в просторі.
«Цей прилад надягають на голову; він працює за допомогою батарейок або акумуляторів та оснащений трьома ультразвуковими датчиками й вібромоторами. Коли користувач наближається до перешкоди, датчик починає розпізнавати її та подає сигнал на вібромотор. Ми будемо й надалі розвивати цю технологію: плануємо створити костюм, на якому розмістимо такі ж вібромотори, що повідомлятимуть людину про перешкоди чи можливу небезпеку», – зазначила на своїй Facebook-сторінці Н. А. Хараджян.
Наразі пристрій потребує тестування та вдосконалення задля виявлення й усунення можливих недоліків, а також створення екзоскелету – робототехнічної конструкції, елементи якої закріплюють на тілі людини.
Вітаємо розробників приладу та бажаємо успішної реалізації нових проєктів для майбутнього!