Кафедра фізики та методики її навчання виступає партнером у реалізації проєкту «Мініфеномента: 52 експерименти для цікавих уроків та перерв» закладами освіти в Кривому Розі.
24 січня 2024 року на базі Криворізької гімназії № 51 КМР відбувся семінар-презентація «Мініфеномента: 52 експерименти для цікавих уроків та перерв». Проєкт реалізується в рамках українсько-німецької програми «Розширений соціальний діалог в Дніпропетровській області» та «ЕХАМ Дніпро» за підтримки організації роботодавців Дніпропетровщини та Німеччини (Освітній центр федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія). Зараз в Кривому Розі відбувається презентація мобільного музею, а саме 40 стендів з 52, які розроблені автором цього Проекту професійної орієнтації молодших школярів професором з Німеччини Лутцем Фізером. Протягом двох тижнів цей музей працює в Криворізькій гімназії № 51, а потім до кінця літа мадруватиме іншими закладами освіти Кривого Рогу. Головна мета проєкту – повернення дітей з віртуального світу гаджетів до реальних, дійсно феноменальних явищ природи, техніки та технологій, підготовки учнів до бажання працювати у майбутньому на підприємствах реального сектору економіки. Всі стенди демонструють різні фізичні явища та закони, й призначені для розвитку дослідницьких компетентностей, зацікавити досліджувати природу й вивчати фізику.
На першу творчу екскурсію до школярів завітав заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін, голова Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, керівники гімназій, ліцеїв Кривого Рогу STEAM-спрямування, науковий керівник програми «Мініфеномента в Україні» Оксана Бутурліна, директор програми «Мініфеномента в Україні» Олександр Луценко. Приєдналися також, онлайн, і німецькі партнери. Кафедра фізики та методики її навчання КДПУ, яку представляла доцент кафедри Мальченко Світлана Леонідівна, виступає партнером в рамках реалізації проєкту закладами освіти в Кривому Розі. Співпраця буде реалізована в якості допомоги виготовлення стендів, пояснення фізичних демонстрацій та явищ, розробки методичних рекомендацій щодо роботи з стендами під час роботи з учнями молодших класів.
У Кривому Розі протягом січня-серпня 2024 року на базі експериментальних закладів STEM-спрямування будуть виставлені 37 станцій проєкту для проведення експериментів: ліцей №24 (Довгинцівський район); гімназія №114 (Інгулецький район); Університет ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (Металургійний район); Станція юних техніків (Покровський район); гімназії № 51, 91, ліцей №35 «Імпульс» (Саксаганський район);Криворізький технічний ліцей (Тернівський район); ліцей «Кредо» (Центрально-Міський район).
Ганна Новікова, випускниця кафедри фізики КДПУ, а нині заступник директора гімназії №51 сказала: «Цей проєкт – відкриття і для освітянської спільноти і для наших учнів. На цих станціях діти можуть гратися, експериментувати. Зараз, коли діти перебувають на дистанційній освіті це – надважливо, вони будуть гратися всі разом, весело відкривати для себе певні поняття фізики. Основна філософія проєкту полягає в тому, що учителі не пояснюють певних інструкцій або певного відкриття. Ці станції дозволяють досліджувати питання магнетизму, оптики, статики, динаміки. Оригінальну освітню методику розробив учений з Німеччини, професор університету з Фленсбурга Луц Фіззер – фаховий фізик. Його методика успішно впроваджується в школах Німеччини та в інших європейських країнах.