Кафедра фізики та методики її навчання
Фізико-математичний факультет

Балабай

Балабай Руслана Михайлівна - професор, доктор фізико-математичних наук.

У 1982 році з відзнакою закінчила фізико-технічний факультет Харківського політехнічного інституту за спеціальністю «криогенна електроніка». З 1984 року працює у Криворізькому педагогічному університеті. У 1993 році рішенням Спеціалізованої вченої ради Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова Балабай Р.М. присуджено науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук за дисертаційне дослідження «Конфігурації точкових дефектів у кремнії при критичних концентраціях» зі спеціальності 01.04.07 «Фізика твердого тіла». У 1999 році присвоєне вчене звання доцента. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук "Особливості розподілу електронної густини в нанорозмірних функціональних матеріалах" зі спеціальності 01.04.07 – Фізика твердого тіла захищена у 2014 в Спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2018 році присвоєне вчене звання професора.

Балабай Р.М. викладає для студентів  фізико-математичного факультету курси: «Електротехніка», «Радіоелектроніка і основи автоматики», «Електродинаміка», «Фізика твердого тіла». «Основи нанофізики».

Опублікувала близько 100 наукових праць (всі у співавторстві із студентами або аспірантами), серед них публікації в журналах Український фізичний журнал, Applied Physics,  Фізика і хімія твердого тіла, Radiation Measurements, Molecular Crystals and Liquid Crystals, Applied Nanoscience, «Наносистемы, Наноматериалы, Нанотехнологии»,  Сенсорна електроніка і мікросистемні технології, Diamond & Related Materials тощо; приймала участь у 100 Міжнародних та Українських конференціях; є автором монографії «Обчислювальні методи із перших принципів у фізиці твердого тіла: квантово-механічна молекулярна динаміка», навчально-методичних посібників: «Задачі зі статистичної фізики та термодинаміки (з розв'язаннями)», «Лекції  з фізики твердого тіла», «Методичні вказівки до лабораторного практикуму з «Електротехніки», «Практичний курс з фізики твердого тіла для фізичних спеціальностей педагогічних інститутів (задачі та лабораторні роботи)».

Виконує керівництво фундаментальним науковим дослідженням з бюджетним фінансуванням по темі «Просторова будова та енергетичні властивості нанооб’єктів». Здійснює керівництво аспірантами зі спеціальності  «Фізика твердого тіла», є захищені дисертації. Наукові інтереси: квантова теорія фізики твердого тіла, обчислювальна фізика, програмування, моделювання процесів у багаточастинкових системах, наноматеріали та нанотехнології.

Травень 2024