Викладачі Криворізького педагогічного активно беруть участь у різних проєктах у межах міжнародної наукової комунікації, обмінюються досвідом з іноземними колегами та популяризують здобутки української науки.
Спеціально до Міжнародного дня рідної мови, а також з метою привернення уваги закордонних країн до других роковин повномасштабного російського вторгнення та десятиліття російської агресії в Україні, факультет мов та лінгвістики Мельбурнського університету в Австралії створив окремий подкаст про мови й мовну політику в Україні в серії тематичних подкастів факультету The Secret Life of Language («Таємне життя мови»).
Ідея подкасту The Politics of Language in Wartime Ukraine («Мовна політика в Україні під час війни») виникла в результаті міжнародного співробітництва між австралійськими науковцями, зокрема професором Марко Павлишиним та докторкою Ольгою Максвел, і професоркою Криворізького педагогічного Наталею Кудрявцевою. У доступній для широкого загалу формі подкаст розповідає про історію української мови, літератури й культури, вплив кількасотлітньої русифікації та пригнічення української ідентичності, що їх наша країна зазнала за колоніальних часів, на сучасну мовну ситуацію й мовну політику в Україні. Створений для закордонної англомовної аудиторії, цей подкаст є важливим джерелом актуальної та перевіреної інформації про Україну, її історію та соціальні аспекти функціонування української та російської мов.
«Культурна дипломатія – це інструмент так званої «м’якої сили», це вид публічної дипломатії, метою якого є зміцнення взаєморозуміння між різними народами та державами. Цей вид дипломатії передбачає просування ідей, інформації, творів мистецтва задля впливу на суспільну думку в інших країнах та формування сприятливого іміджу власної країни для подальших міжнародних контактів», – зазначає професор Н. С. Кудрявцева. «Цей подкаст ми записали на запрошення австралійської лінгвістки Ольги Максвел разом з історикинею Іриною Скубій головно задля того, щоб розвіяти російські пропагандистські міфи та надати неакадемічній аудиторії за кордоном таке уявлення про мови й мовну політику в Україні, яке відповідає дійсності та ґрунтується на результатах новітніх наукових досліджень».
Головним трендом сучасної мовної ситуації в Україні, безперечно, є засвідчений у дослідженнях перехід з російської на українську мову серед великої кількості громадян. Мовний перехід став провідною соціолінгвістичною темою подкасту, про що розповіла в ньому професор Н. С. Кудрявцева, яка вже декілька років досліджує зазначену тему.
Подкаст доступний на RSS.com, Youtube та всіх інших платформах, де публікують подкасти.