Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

16 травня 2024 року на базі Криворізького державного педагогічного університету відбулися урочистості присвячені двом державним святам - Дню вишиванки і Дню науки. Викладачі кафедри традиційно взяли участь в роботі наукових локацій для практичних психологів закладів загальної середньої освіти міста. Цьоріч нашу локацію відвідали 32 фахівці, переважна більшість з яких є випускниками нашого закладу, що свідчить про орієнтацію КДПУ на підготовку високоякісних професійних кадрів для задоволення потреб місцевого і регіонального ринків праці.

Як зазначила в своєму інтерв'ю для місцевого телебачення в.о. завідувачки кафедри практичної психології, канд. пед. наук, доцент Чаркіна Олена Анатоліївна, місія подібних заходів полягає в налагодженні професійного діалогу та наступності між середньою і вищою школою, в подоланні розриву між теорією і практикою, в розвитку спроможності освітян і психологів адекватно реагувати на актуальні запити українського суспільства  воєнної доби.

16.05_1.jpg   16.05_2.jpg

У своєму майстер-класі про "ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ УЧНІВСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПСИХОЛОГІЇ В ДИСТАНЦІЙНОМУ ФОРМАТІ" фахівчиня поділилася власним досвідом у цій царині. Так, Олена Анатоліївна ознайомила присутніх з Положенням КДПУ про Олімпіаду з психології, акцентувавши увагу на ключових цілях та етапах її проведення, охарактеризувала зміст завдань і запропонувала присутнім психологам, керівникам психологічних факультативів, гуртків, секцій, учнівських наукових товариств самостійно виконати завдання третього - психоедукаційного - етапу олімпіадних змагань, в яких 23 квітня 2024 року брали участь учні 11-х класів академічних ліцеїв, інших типів закладів загальної середньої освіти та випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Надалі доцент зупинилася на описі можливостей використання онлайн-сервісів і навчальних платформ (Mentimeter, Kahoot тощо) в гейміфікації поточних і підсумкових контрольних процедур та олімпіадних завдань, відповіла на запитання аудиторії, наголосила на перспективах доолімпіадної підготовки і висловила надію на подальшу плідну співпрацю між КДПУ та психологічною службою міста Кривого Рогу. 

Детальніше з матеріалами презентації можна ознайомитись тут

16.05_3.jpg   16.05_4.jpg

Заступниця декана психолого-педагогічного факультету, канд. психол. наук, доцент Шаповал Іванна Миколаївна запропонувала присутнім майстер-клас на тему: "СЕЛФ-КОУЧИНГ ЯК ТЕХНОЛОГІЯ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ВІЙНИ". В презентації були рокриті питання про змістові та процесуальні аспекти діяльності як свідомої форми активності особистості, рівні і властивості особистих цілей, критерії усвідомленої мети, алгоритм селф-коучингу свідомого цілепокладання. Майстер-клас носив інтерактивний характер, був насичений психологічними вправами і яскравими прикладами з життя. Особливу зацікавленість аудиторії викликала методика "Граничних смислів", спрямована на рефлексію динамічної смислової системи особистості. У цілому, на заході панувала атмосфера професійної взаємодії, креативності та радості від живого, емоційно насиченого спілкування.

Детальніше з матеріалами презентації можна ознайомитись тут

26529

23 квітня 2024 року з нагоди Всеукраїнського дня психолога у рамках предметного тижня на базі Криворізького державного педагогічного університету kdpu.edu.ua колегіальними зусиллями двох кафедр на чолі з головою організаційного комітету — в.о. завідувачки кафедри практичної психології, к.пед.н., доц. Оленою Чаркіною було проведено Олімпіаду з психології для учнів 11-х класів академічних ліцеїв, інших типів ЗЗСО та випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

На урочистому відкритті Олімпіади була присутня проректор з науково-педагогічної роботи, к.пед.н., доц. Юлія Баруліна, з вітальним словом звернулися до учасників декан психолого-педагогічного факультету, к.психол.н., доц. Євгеній Гергель та в.о. завідувачки кафедри загальної та вікової психології, к психол.н., доц. Наталя Макаренко.

В очному турі олімпіадних змагань взяли участь 25 осіб. Олімпіада відбувалася в три етапи з використанням віртуального освітнього середовища — СУЕНК Moodle КДПУ. Учасники виконували завдання репродуктивного і творчо-пошукового рівня, демонструючи як загальну обізнаність в галузі сучасної психології, так і поінформованість щодо проблем психічного здоров'я населення в реаліях війни з огляду на роль і функції психолога у їх вирішенні; оцінювали вагомість професійно-важливих якостей надавачів психологічних послуг в умовах кризового стану суспільства та власний рівень їхнього розвитку.

По завершенню олімпіадних змагань учні взяли участь у майстер-класі з елементами білатеральної стимуляції та сенсомоторної інтеграції від к.психол.н., доц. Ekaterina Bondar.

Після підбиття підсумків відбулося урочисте вручення переможцям Сертифікатів, що надають право на знижку у розмірі 30%, 20% і 10% від вартості навчання на спеціальності 053 "Психологія" у 2024-2025 н.р. за І, ІІ та ІІІ місце відповідно.

Призерами Олімпіади стали:

І місце — Анастасія Куделя, Криворізький ліцей №49 КМР, практичний психолог — Надія Орешечко;

ІІ місце — Єлизавета Лісовська, Криворізький ліцей №35 "Імпульс", практичний психолог — Світлана Шушаріна;

ІІІ місце — Єва Шевцова, Криворізький центрально-міський ліцей КМР ДО, практичний психолог — Наталія Тимченко.

Вітаємо переможців і висловлюємо глибоку подяку колегам за якісну підготовку учнів до участі в Олімпіаді, готовність до співпраці та особистий внесок у розвиток науково-професійного потенціалу молоді!

23.04_1.jpg

26262

На реалізацію проєктних ініціатив кафедри практичної психології з розробки Освітньої програми 2024 року (за ОР Магістр) й у відповідь на зауваження та пропозиції здобувачів ВО, висловлені ними під час анонімного опитування, 13 березня 2024 року було організовано Зум-зустріч з членами робочої групи та стейкхолдерами з числа представників громадських організацій, соціально-психологічних центрів міст Дніпра і Кривого Рогу та головним спеціалістом Департаменту освіти і науки КМР.

Так, Бородавка Олена Миколаївна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки виконавчого комітету Криворізької міської ради, ознайомила присутніх з актуальними запитами на психологічну допомогу, що надходять від різних суб'єктів освіти та інших категорій громадян, акцентувала увагу на проблемах інклюзивного супроводу осіб - представників ромської громади, питаннях компенсації освітніх втрат дітям з числа ВПО, профілактиці суїцидальної поведінки серед школярів та тривожних розладів у вихованців ЗДО, зазначивши, що попит на фахівців-психологів значно зріс і продовжуватиме зростати в реаліях українського сьогодення.

Коваль Тетяна Петрівна, директорка Криворізького НВК № 58, наголосила на існуванні багаторічних науково-професійних зв'язків з кафедрою практичної психології і подякувала професорсько-викладацькому складу за якісну підготовку фахівців для психологічної служби системи освіти, наголосивши на наявності відкритої вакансії через виїзд психолога закордон і потреби у її якомога швидшому заповненні, актуалізувавши тим самим проблему міграції психологічних і педагогічних кадрів в умовах війни.

Хороших Наталія Олександрівна, керівниця психосоціального напрямку Міжнародного благодійного фонду "Крок з надією" виступила з доповіддю щодо структури і специфіки діяльності громадських об'єднань, які функціонують за принципами фандрейзингу і кошти грантових проєктів, запросивши здобувачів долучитися до реалізації окремих завдань на волонтерських засадах в межах проходження виробничої консультативно-супервізійної практики.

Тітова Олена Григогівна, очільниця ГО "Жіноча сотня м. Кривий Ріг", регіональний керівник Всеукраїнського проєкту "Змістовно" подякувала викладачам кафедри, зокрема доцентам Бондар Катерині Миколаївні і Шестопаловій Олені Петрівні за активне долучення до діяльності громадського об'єднання і надання методичних рекомендацій та експертизу впроваджених програм щодо роботи з військовослужбовцями і членами їхніх родин, внутрішньо-переміщеними особами, дітьми з особливими потребами тощо. На останок пані Олена наголосила на існувані договору та додаткових угод про спільні наукові та професійні ініціативи і запропонувала різні варіанти проходження виробничої практики здобувачам ВО на базі своєї громадської організації.

13.03-1.png  13.03-2.png

13.03-3.png  13.03-4.png

25761

27 лютого 2024 року відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради Криворізького державного педагогічного університету, на якому  слухався захист дисертації «Психологічні особливості рольової позиції сучасної жінки» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія здобувача МАЄР Юлії Володимирівни. Науковий керівник, професор, доктор психологічних наук Мірошник Зоя Михайлівна.

1     2

Склад комісії: Голова спеціалізованої вченої ради Дороніна Тетяна Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор (Криворізький державний педагогічний університет)

Опоненти: Кікінежді Оксана Михайлівна, доктор психологічних наук, професор (Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка); Богдан Жанна Борисівна, кандидат психологічних наук, доцент (Харківський національний економічний університет ім.С.Кузнеця); Чуйко Оксана Михайлівна, кандидат психологічних наук, доцент (Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника)

Рецензент: Чаркіна Олена Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент (Криворізький державний педагогічний університет)

3  4

25101

На виконання Наказу № 55 від 29 січня 2024 року «Про оновлення освітніх програм» 22 лютого 2024 року відбулося Засідання робочої групи з оновлення ОП "Психологія" освітнього рівня "магістр" у складі: Олени Петрівни Шестопалової - гаранта ОП, кандидатки психологічних наук, доцентки кафедри практичної психології КДПУ та членів РП: Зої Михайлівни Мірошник, докторки психологічних наук, професорки кафедри практичної психології КДПУ; Олександри Олександрівни Когут, докторки психологічних наук, доцентки кафедри загальної та вікової психології КДПУ;  Олени Анатоліївни Чаркіної, в.о. завідувачки кафедри, кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри практичної психології КДПУ, Ольги Юріївни Горбачової, кандидатки психологічних наук, старшої викладачки кафедри практичної психології КДПУ; Юлії Олегівни Якубовської, консультантки комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР з питань психологічної служби та Олени Володимирівни Неізвєстної, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти. 

До участі в обговоренні особливостей ОП-2024 долучилися ключові стейкхолдери спеціальності: Іван Георгійович Батраченко, доктор психологічних наук, професор кафедри загальної та соціальної психології Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара; Андрій В'ячеславович Кернас, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології Навчально-наукового морського гуманітарного інституту Одеського національного морського університету; Оксана Олександрівна Байер, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи Університету імені Альфреда Нобеля; Олена Тітова, керівниця освітнього центру "Змістовно" та голова ГО "Жіноча сотня" м. Кривий Ріг; Наталія Євгеніївна Федоринова, директорка Криворізької гімназії № 122 КМР Дніпропетровської області.

На засіданні була присутня також Яна В'ячеславівна Приступа, кандидатка педагогічних наук, співробітниця сектору акредитації та ліцензування КДПУ.

За результатами обговорення було визначено переваги та недоліки проєкту ОП, "мішені корекції" та "точки зростання".

Ми вдячні колегам і здобувачам за об'єктивну оцінку пропонованої програми і, переважно, схвальні відгуки на адресу вибіркових курсів інноваційного спрямування, що враховують реалії сьогодення і запити вразливих груп населення в умовах війни, а також беремо на себе зобов'язання посилити "вразливі місця" ОП з огляду на тенденції до впровадження технологій штучного інтелекту та мобільних застосунків у сферу психологічної діагностики і консультування через розробку інтегрованого курсу щодо інформаційної безпеки особистості в сучасному цифровому світі.

1_22.02.png  2_22.02.png

3_22.02.png  4_22.02.png

24975

18 січня 2024 року у форматі Зум-конференції відбулися Виробничі збори зі здобувачами ВО рівня магістр денної та заочної форм навчання спеціальності 053 Психологія.

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники двох кафедр психології: практичної і загальної та вікової, а також фахівці бібліотеки.

Доцент кафедри практичної психології, канд. психол. наук Шестопалова Олена Петрівна ознайомила присутніх з ключовими вимогами до виконання та оприлюднення кваліфікаційних робіт на основі змісту методичних рекомендацій, підготовлених колективом авторів – провідних викладачів випускових кафедр.

Picture1Picture2

Фахівець відділу комплектування та науково-бібліографічної інформації Поліщук Олена Борисівна продемонструвала можливості пошукових ресурсів бібліотеки КДПУ на прикладі численних робіт доктора психол. наук, професора Мірошник Зої Михайлівни.

Доцент кафедри практичної психології, канд. пед. наук Остапчук Олена Євгенівна розкрила питання академічної доброчесності з огляду на чинні законодавчі і нормативно-правові акти та етику наукових досліджень.

Професор кафедри загальної та вікової психології, доктор психол. наук Токарева Наталя Миколаївна акцентувала увагу на змісті понять «текстові запозичення» та «коректність цитувань».

24369

🌟 Inclusive Education at the Forefront! 🎓 

On January 17, 2023, the second round of the winter school "EduWell Support Initiative - Empowering Professionals for Inclusive Education in Eastern Europe" took place for the students of Kryvyi Rih State Pedagogical University. Our event marked the identification of new perspectives for the development of inclusive education in Ukraine.

Instructors, Dr Kateryna Bondar and Dr Olha Bilozir, gathered impressions from students after an inspiring lecture delivered by Professor Thomas Barow on January 16. The lecture illuminated the Ukrainian system and realities in inclusive education, providing insights into the evaluation system for winter school projects, including essay writing and testing.

A special emphasis was placed on the inclusive component of education in Ukraine. Dr Kateryna Bondar discussed the "Regulatory And Legislative Framework For Inclusive Education in Ukraine." This segment of the meeting is based on the results of implementing the project "Support for Inclusive Education in Kryvyi Rih," successfully carried out with the support of GIZ GmbH in 2018-2019, in collaboration with Dr Kateryna Bondar as an expert (https://kdpu.edu.ua/praktychnoi-psykholohii/naukova-robota/naukova-robota-vykladachiv/9052-pidtrymka-inkliuzyvnoi-osvity-u-mkryvyi-rih-za-doruchenniam-kompanii-giz-2.html).

24345

Exciting News from EduWell Support Initiative! 

 We are thrilled to kick off the first round of guest lectures at our Winter School with an insightful presentation by Professor Thomas Barow from Örebro University. 🎓

 🗓️ Date: January 16, 2023

🕒 Time: [11.15]

📍 Location: HyFlex Format, with Swedish students from Örebro University and participants from Kryvyi Rih State Pedagogical University joining online.

24344

1_лекція_груднева_сесія.jpg   4 груднева сесія

13.12.23 року відбувся черговий захід  грудневої сесії для молодих науковців Дніпропетровської області. Свою лекцію з практикумом представила доцент кафедри практичної психології, кандидат психологічних наук Олена Шестопалова. Зважаючи на інтерактивний характер й актуальність теми, захід зацікавив молодих науковців, вони відзначили науковий підхід та сучасність поданої інформації.

Також слухачі грудневої сесії мали змогу оновити свої знання й навички у наданні допомоги членам родин військовослужбовців. Тренінг, проведений асистентом кафедри практичної психології Оксаною Кузьмич, з активною подачею матеріалу й можливістю його застосування, сприяв професійному розвитку молодих науковців.

24269

15.11.2023 р. на реалізацію Договору про співпрацю між Криворізьким державним педагогічним університетом і Навчально-реабілітаційним закладом вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут», а також Додаткової угоди про наукову і професійну взаємодію, обмін досвідом та спільні ініціативи між кафедрою практичної психології, Тренінг-центром «Лідер ХХІ століття» і Лабораторією психологічного консультування та тренінгів НРЗВО КПДІ, к.пед.н., доц. Чаркіною Оленою Анатоліївною було проведено «гостьову» лекцію на тему «Селф-коучинг як технологія особистісного розвитку в умовах війни».

У Зум-конференції взяли участь близько 40 осіб з числа науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти. Висловлюємо вдячність колективу закладу-партнеру за «гостинний прийом» і затишну атмосферу професійного спілкування, а також сподіваємось на якомога скорішу «живу» зустріч в стінах Alma mater після Перемоги.

Picture1       Picture2Picture3       Picture4

23799
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31