Кафедра практичної психології
Психолого-педагогічний факультет

09.12.2022 року відбувся захист магістерських кваліфікаційних робіт студентів денної форми навчання групи ПП-м-17 та заочної форми навчання групи ЗПП-м-17.

Представленні випускниками теми відповідають актуальним запитам суспільства та сьогодення.

З авторами наукових робіт, темами, науковими керівниками та рецензентами можна ознайомитись за наведеною нижче таблицею.

Захищені теми кваліфікаційних робіт студентів-магістрів денної форми навчання у 2022 році

п/п

Прізвище, ім’я та по батькові

Тема роботи

Науковий керівник

Рецензент

 

1.      

Гезун

Валерія

Вадимівна

Психологічне благополуччя особистості в умовах воєнного стану

Доц., к.психол.н.

Шаповал І.М.

Проф., д.психол.н.

Мірошник З.М

2.      

Курілова

Уляна

Ігорівна

Чинники агресивної поведінки як прояв психологічного захисту: діагностика та корекція

Доц., к.пед.н.

Гапоненко Л.А.

Доц., к.пед.н.

Чаркіна О.А.

Захищені теми кваліфікаційних робіт студентів-магістрів заочної форми навчання у 2022 році

№ п/п

Прізвище, ім’я та по батькові

Тема роботи

Науковий керівник

Рецензент

 

1.      

Авксеньтєва

Оксана

Миколаївна

Психологічні особливості дитячо-батьківських взаємин у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах

Доц., к.пед.н.

Остапчук О.Є.

Доц., к.психол.н.

Шестопалова О.П.

2.      

Боброва

Руслана

Вікторівна

Я-концепція як психологічний чинник суб’єктивного благополуччя підлітків

Доц., к.пед.н.

Остапчук О.Є.

Проф., д.психол.н.

Мірошник З.М

3.      

Бурлова

Юлія

Анатоліївна

Психологічний супровід розвитку креативної компетентності підлітків

Доц., к.пед.н.

Остапчук О.Є.

Доц., к.психол.н.

Шестопалова О.П.

4.      

Бутузова

Аліна

Ігорівна

Психологічні особливості страхів дошкільнят з недоліками мовленнєвого розвитку

Доц., к.пед.н.

Гапоненко Л.О.

Доц., к.пед.н.

Чаркіна О.А.

5.      

Ганночка

Дарія

Олександрівна

Робота з маріонетками в корекційній роботі зі старшими дошкільниками

Доц., к.психол.н.

Бондар К.М.

Доц., к.психол.н. Шаповал І.М.

6.      

Кривляк

Вікторія

Михайлівна

Роль особистісних особливостей у формуванні професійної дезадаптації психологів

Доц., к.психол.н. Шаповал І.М.

Доц., к.психол.н.

Бондар К.М.

7.      

Леонова

Аксінія

Олександрівна

Формування індивідуального стилю професійної діяльності практичного психолога як чинник попередження синдрому професійного вигорання

Ст. викл., к.психол.н.

Горбачова О.Ю.

Доц., к.психол.н. Шаповал І.М.

8.       

Подберезна-Мальована

Світлана

Миколаївна

Психолого-педагогічні засоби формування емоційного інтелекту у старшому дошкільному віці

Ст.викл., к.психол.н.

Сошина Ю.М.

Проф., д.психол.н.

Мірошник З.М

9.       

Слободюк

Світлана

Петрівна

Психологічні особливості агресивності молодших підлітків на етапі адаптації до нових умов навчання

Доц., к.пед.н.

Гапоненко Л.О.

Доц., к.пед.н.

Чаркіна О.А.

Зазначені теми були розкриті у повному обсязі, випускники натхненно виступали та відповідали на додаткові запитання.

11.jpeg

10.jpeg                                                       2.jpeg  3.jpeg

4.jpeg                                                      6e.jpeg 

20969

30.11.2022 р. відбувся плановий кафедральний профорієнтаційний захід для випускників ліцеїв. У ньому взяли участь 57 випускники із 24-х ліцеїв м. Кривий Ріг, які ознайомились з особливостями професії психолога, специфікою надання психологічної служби через «гарячу лінію» та «Народний дім» для постраждалих під час війни.

Профорієнтаційний захід організований сумісно із психологом Юлією Якубовською «Центр професійного розвитку педагогічних кадрів»

Криворізької міської ради та випускниками кафедри практичної психології КДПУ – Світланою Шушаріною (практичний психолог КПШ № 22, практичним психологом КЛ № 35 «Імпульс», Юлією Шолом (практичний психолог КГ № 130).

Викладачі кафедри доцент Лариса Гапоненко і доцент Олена Чаркіна надали інформацію ліцеїстам про  можливості отримати професію психолога в  Криворізькому державному педагогічному університеті.

 

 

viber_image_2.jpeg

 viber_image3.jpeg                                       viber_image.jpeg

20897

26.10.2021 року відбулася професійно-орієнтована зустріч викладачів кафедри та студентів-психологів стейкхолдером Д.В. Мирною, яка працює в Криворізькому навчально-виховному комплексі № 129 «Гімназія – ліцей академічного спрямування» Криворізької міської ради Дніпропетровської області. 

изображение viber 2021 10 29 10 27 37 348

З доповіддю «Психологічний супровід суб’єктів освітнього процесу: від теорії до практики» виступила Дар’я Володимирівна Мирна. Вона розкрила проблеми соціальної, навчальної, психологічної та професійно-педагогічної адаптації учнів та педагогів, поділилася практичним досвідом по зниженню тривожності, страхів у здобувачів-ліцеїстів та гімназистів. Вона висвітила проблеми з проведення психологічної профілактики та їх вирішення. Найбільш вдалим вирішенням визначився формат Workshop «Не кожен вміє «брати себе в руки», результативність якого спостерігається в розвитку рефлексії та рольової ідентифікації. Відмічається позитивне зростання якості навчання завдяки критичному аналізу здобувачів освіти.

изображение viber 2021 10 29 10 27 36 409

Зустріч пройшла в творчій атмосфері, збагатила бакалаврів в розумінні специфіки професійної діяльності психолога в закладах освіти.

 

17240

Спеціальність "Практична психологія" - одна з найдинамічніших на ринку праці. Місцем працевлаштування можуть бути як державні структури так і приватні підприємства: кадрові агенства, консалтінгові компанії, лікарні, проекти супроводу та багато іншого. Ми творчою командою ретельно створювали це відео для тебе, майбутній психолог. Ми розкрили свої мрії на майбутнє та розповіли свій шлях вибору професії. Якщо зможеш зрозуміти нас, то це вдастся і для себе. Декілька думок про твою спеціальність у відео.

24910075 1199346793543486 6313570464267051070 n

Два варіанти відео нашої спеціальності "Практична психологія" було створене в процесі роботи. Це було неповторно та грунтовно. Дякуємо всім студентам 1-5 курсів, викладачам та знімальній групі за згуртовану роботу.

25158405 1199346883543477 4336987933288617649 n

#kdpu

3371

28.12.2020 року під керівництвом зав. кафедрою практичної психології КДПУ, професора, доктора психологічних наук З.М. Мірошник, декана психолого-педагогічного факультету доцента, кандидата психологічних наук Є.Л.Гергеля був проведений семінар для аспірантів-психологів з участю головного консультанта з питань психологічної служби «Центру  професійного розвитку педагогічних кадрів» КМР, координатора психологічної служби в закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста Ю. О.  Якубовською.

11

Семінар відбувся в рамках навчального проекту «Сareer growth» кафедри практичної психології в онлайн-режимі. В організації заходу прийняли участь 8 аспірантів, доценти кафедри Л.О.Гапоненко, Ж.М. Свірська, О.А.Чаркіна, І.М. Шаповал,  О.П.Шестопалова.

22

Про перспективи молодих науковців в системі освіти, яка динамічно оновлюється в умовах COVID-19 і Світової Рецесії, виступили Ю.О. Якубовська, декан Є.Л.Гергель, зав.кафедрою З.М.Мірошник, доцент О.П.Шестопалова. Онлайн-семінар був присвячений виявленню найбільш гострих проблем в масштабних викликах усвідомленого запиту на психологічні дослідження інфодемії і дистанційного бунту.

Аспірантка Давоян Є. Е. запропонувала інноваційні форми організації надання допомоги випускникам-психологам. З цього приводу відбулася дискусія про цікаві форми впровадження наукових досліджень аспірантів в роботі психологічної служби міста.

О.П.Шестопалова поділилася новими проектами професійно-орієнтованих зустріч з роботодавцями на перший квартал 2021 року; визначилися напрямки досліджень щодо самоконструювання під час надання дистанційної психологічної підтримки.

33

Учасники семінару проявили інтерес, задавали питання, уточнювали, можливості роботи в освітніх закладах міста.

13788

08 грудня 2020 року о 9.30 кафедра практичної психології на базі психолого-педагогічного факультету КДПУ провела зустріч бакалаврів та магістрів із головним спеціалістом департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради Шумаковою Світланою Миколаївною. Захід «Профорієнтаційна робота серед студентів-психологів: зустріч із роботодавцями» проведена в онлайн-режимі.

01 kdpu
У цьому заході прийняли участь декан факультету доцент Є.Л.Гергель, куратор групи ПП-17 доцент О.П. Шестопалова, організатор Л.О.Гапоненко та студенти групи ПП-17 і ППм-20. Учасники отримали інформацію про сучасні нормативи до особистості фахівця та необхідних документів для оформлення на посаду психолога в закладах освіти м. Кривий Ріг. 

0 02 0a 6f420d21094f9cc83afc4974a344f10ba98c1efc9d7a6550193ee3acac6981fc 64cdbe83

 0 02 05 aa00db7842d5201af2df0626e4cd2575054c220d20c2fe50b248ec77e97adf7b b9214fcc

13522

1345

30.10.2020 року під керівництвом зав. кафедрою практичної психології КДПУ, професора, доктора психологічних наук З.М. Мірошник, викладачів кафедри Л.О.Гапоненко, І.М. Шаповал, О.С. Шило, Ж.М. Свірська, К.М. Бондар, а також із консультантом комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»КМР , проведений профорієнтаційний захід в рамках навчального проекту для молоді - «Career DAY від АрселорМіттал Кривий Ріг» в онлайн-режимі.

1234

 

 У цьому заході прийняли участь студенти-психологи КДПУ, учні старших класів м. Кривий Ріг, шкільні психологи (87 осіб).

12345

З цікавою інформацією «Обрати професію психолога – означає обрати свій стиль життя. Назад дороги нема» виступила психолог, спеціаліст HR-департаменту АрселорМіттал Кривий Ріг Олена Шевчук.

123

Студенти та учні проявили інтерес, задавали питання, уточнювали, з яких кроків краще розпочати психологічну практику.

123

Учасники заходу висловили велику подяку!!!

 

         

13030

11.11.2019 р. відбулася профорієнтаційна зустріч викладачів кафедри практичної психології зі старшокласниками і педагогічним колективом КНВЗ №129 «ГЛАС». Учні отримали детальну інформацію про різні факультети і напрями підготовки у КДПУ, про моно- і подвійні спеціальності, про можливості працевлаштування або продовження наукової діяльності після отримання повної вищої освіти.

Слайд1

Доцент кафедри Гапоненко Л.О. проінформувала учнів про найбільш поширені помилки у виборі професії та надала рекомендації, як їх уникнути, а доцент Чаркіна О.А. замотивувала до вступу на спеціальності психолого-педагогічного факультету, обґрунтувавши важливість роботи практичного психолога і соціального педагога в умовах кризового суспільства.

Слайд3

 

На фото (зліва на право) к.п.н., доцент Олена Анатоліївна Чаркіна та заступник директора КНВЗ №129 «ГЛАС» Ніна Віталієвна Самойлова під час зустрічі зі старшокласниками.

Слайд2

 

8 листопада під час круглого столу з Департаментом освіти та науки КМР вчителям та директорам Тернівського району було повідомлено про умови вступу на спеціальність "Практична психологія", правила прийому документів та терміни навчання доцентом Шестопаловою О.П., Бондар К.М. 

9367

До університетського заходу «День відкритих дверей» (16.11.2019 р.) доцент кафедри практичної психології Лариса Олександрівна Гапоненко на виховній годині 11-го класу КЗШ №75 (класний керівник Лідія Василівна Левуцька) провела рекламну інформацію щодо пріоритету навчатися в КДПУ. Учні ознайомилися із факультетами університету та отримали інформацію про пріоритет навчатися в КДПУ. Більш детально учні ознайомились із спеціальністю «Психолог».

гап

             Класному керівнику були вручені інформаційні повідомлення про університетські заходи та методичні рекомендації психолого-педагогічної допомоги старшокласникам та їх батькам у виборі професії – «МІЙ ВИБІР – МОЄ ЖИТТЯ» (розробники Л.О.Гапоненко, О.А.Чаркіна).

гапон

9366

06-07.11.2019 р. відбулася зустріч викладачів кафедри практичної психології (Л.О.Гапоненко, О.С. Шило) з питань організації профорієнтаційної роботи із старшокласниками, їх батьками щодо вступу в КДПУ та запросили відвідати 16.11.2019 університетський захід «День відкритих дверей».

отк

Зустріч викладачів кафедри практичної психології Л.О.Гапоненко і О.С.Шило з директором КЗОШ № 87 Бабенко Т.Л.

отк3

Зустріч викладача кафедри практичної психології О.С.Шило з директором КЗОШ № 89 Балюк Валентиною Іванівною

отк4

Узгодження планової профорієнтаційної роботи із старшокласниками КЗОШ № 90. На фото викладач Л.О.Гапоненко і заступник з виховної роботи Кулаженко Олена Анатоліївна

отк 6

Відбувся брифінг для старшокласників з професійного вибору вищого навчального закладу. На фото старшокласники КНВЗ №129 «ГЛАС»

отк 7

Заступник директора з виховної роботи гуманитарно-технічного ліцею II-III ступенів № 129 Самойленко Ніна Віталіївна.

Узгодження профорієнтаційної роботи із педагогічним колективом КЗОШ № 84.  викладачі кафедри Л.О.Гапоненко і О.С.Шило провели профорієнтаційну роботу серед батьків старшокласників та запросили їх відвідати університетський захід 16.11.2019 «День відкритих дверей»

9365
Календар подій
Останні статті
Популярне на сайті
Афіша
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28