Викладачі кафедри практичної психології працюють над дослідженнями психологічного стану школярів в умовах війни Росії проти України та алгоритмами надання компетентної допомоги дітям відповідно до віку.
Зокрема, у свіжому випуску збірника «Теоретичні і прикладні проблеми психології і соціальної роботи» (перелік Б) представлено публікації:
- Стрес-реакції, травма та пост-травматичне зростання школярів в умовах війни Росії проти України (Великодна М. С., Колісник Л. О., Шестопалова О. П., Шило О. С., Депутатов В. О.)
- Моделі формування резилієнтності у підлітків (Сошина Ю. М., Горбачова О. Ю.)
Прочитати статті у вільному доступі можна тут: http://tpppjournal.com.ua/n57y2k22_tom_2_cont.html
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1007
В цей непростий час теплі спогади - як раз те, що дозволяє нам зберігати оптимізм та підтримувати один одного.
Сертифікати конференції "Аутизм - виклик часу" https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTfih3D_g4W-lFwHBpzvr6qgzKcpFEs503I256UBKlPOlOh9lqb5luy4sj_5t8zrw/pubhtml?gid=1524636773&single=true
Одною з таких приємних згадок є науково-практична конференція "Аутизм - виклик часу", яка відбулася 18 лютого цього року і стала можливою за сприяння фармацевтичної компанії Acino. Наші чудові партнери Фонд Об'єднаних Сердець, Департамент освіти та науки виконкому Криворізької міської ради та Криворізький державний педагогічний університет - офіційна сторінка доклали максимум зусиль, щоб ця конференція дійсно стала незабутньою.
Виступ присвячений темі "Розвиток діалогу, фразове мовлення", яку презентувала Христина Ткач на своєму авторському майстер-класі. Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/f99nq5mk6Es
Yevheniy Sukovskyy, який підготував майстер-клас на тему "Зрозуміти та допомогти: розуміння та корекція проявів агресивної та аутоагресивної поведінки". Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/qq1qdGZAc8Q
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 862
В цей непростий час теплі спогади - як раз те, що дозволяє нам зберігати оптимізм та підтримувати один одного.
Одною з таких приємних згадок є науково-практична конференція "Аутизм - виклик часу", яка відбулася 18 лютого 2022 року і стала можливою за сприяння швейцарської фармацевтичної компанії Acino. Наші чудові партнери Фонд Об'єднаних Сердець, Департамент освіти та науки виконкому Криворізької міської ради та Криворізький державний педагогічний університет - офіційна сторінка доклали максимум зусиль, щоб ця конференція дійсно стала незабутньою.
Нам доволі багато людей написало з проханням викласти матеріали цієї конференції окремими блоками (лекції та майстер-класи спікерів), щоб було зручно переглядати великий обсяг матеріалів. Тому ми з радістю зробимо це в рамках нашого флешмобу #добрісправиТБС
Раді представити вашій увазі виступ Тетяни Желязкової, головного спеціаліста управління охорони здоров'я, в рамках науково-практичної конференції "Аутизм - виклик часу", що відбулася 18 лютого 2022 рокую. Переглянути виступ Тетяни можливо за посиланням - https://youtu.be/6dUmg1EcgB0
Наталія Смульська, кандидат медичних наук, невролог. В рамках науково-практичної конференції "Аутизм - виклик часу", яка відбулася 18 лютого 2022 рокую, Наталія виступила з доповіддю на тему "Коморбідність при аутизмі". Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/FtWBahaI5YY
Євген Суковський, психолог та поведінковий аналітик, який виступ з доповіддю на тему "Аутизм та соціум – проблеми налагодження соціальної взаємодії". Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/8XO-BvvUttY
Виступ Христина Ткач, логопеда, дефектолога, поведінкового терапевта та асистента кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти. Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/Ym8kVoXuhSk
Катерина Бондар, кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт. Тема її виступу - "Робота КДПУ щодо підготовки студентів до роботи з дітьми зі спектром аутизму". Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/xQkQK3viF8k
Марина Кость, яка виступила з цікавою доповіддю "Інклюзивно-ресурсний центр - сучасні підходи до діагностики дітей молодшого віку" на науково-практичній конференції "Аутизм - виклик часу", яка відбулася 18 лютого 2022. Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/WgMAnZgTVTU
Наталья Пастушенко, голова громадської організації “Фонд Об’єднаних Сердець”. В рамках науково-практичної конференції "Аутизм – виклик часу", яка відбулася 18 лютого 2022, Наталія виступила з доповіддю на тему "Батьки – головні замовники освітніх послуг, розвиток соціальних навичок дітей з аутизмом" . Переглянути виступ можливо за посиланням - https://youtu.be/F5zs4yG9tMc
Кафедра практичної психології вдячна аспірантам та магістрам-волонтерам за допомогу в організації заходу. Окрема вдячність Оксані Шило за модерацію актової зали, Оксані Шестопаловій та працівникам інформаційного відділу за інтернет-підтримку, працівникам гуманітарного корпусу та коменданту за підготовку приміщень.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 606
Практична частина Конференція "Аутизм - виклик часу" 18.02.22 був присвячена (програма конференції):
Христина Ткач, психолог, логопед, поведінковий терапевт (Львів).
Суковський Євген, психолог, поведінковий аналітик (Львів)
Смульська Наталія Омелянівна невролог, кандидат медичних наук (Київ)
Сімейне консультування родин дітей з аутизмом - (Бондар Катерина Миколаївна кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт та Шестопалова Олена Петрівна, кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт).
4 група - Майстер-клас «Знаю. Вмію. Практикую» від команда фахівців КЗО КСШ «Натхнення», під керівництвом директора Н.П.Шевченко.
КІРЦ №1 КМР "Сучасні тенденції використання світових практик спрямованих на подолання психосоціальних труднощів у дітей з РАС" - комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр №1» директор Тетяна Андреєва.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 607
Завдяки співпраці організаторів (Кафедра практичної психології, Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради) та автору проекту Наталья Пастушенко від Фонд Об'єднаних Сердець за фінсування швейцарської фармацевтичної компанії ASINO 18 лютого 2022 року відбулась Kонференція "Аутизм-виклик часу".
☆☆☆
Пленар Конференція "Аутизм - виклик часу" 18.02.22 був присвячений ранковій зустрічі стейкхолдерів міста: кафедр КДПУ (Кафедра практичної психології, Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи, Кафедра дошкільної освіти, кафедра загальної та вікової психології), що опікуються підготовкою спеціалістів, представників Департаменту освіти КМР, представників громадського сектору, представників бізнесу та аспірантів щодо забезпечення якості підготовки спеціалістів, які супроводжують сім'ї з РАС. Після чого, відбулась теоретична пленарна частина за участі спікерів з Кривого Рогу, Києва та Львова.
...
Зокрема, це вітальні слова від Шрамка Ярослава Владиславовича ректора КДПУ, доктора філософських наук, професора та Юлії Сульскої, к.мед.н., радниці компанії ACINO.
Виступи пленару були присвячені:
1. «Аутизм – виклик часу» – Тетяна Желязкова, головний спеціаліст управління охорони здоров'я КМР (Кривий Ріг).
2. Коморбідність при аутизмі – Наталія Смульська, невролог, кандидат медичних наук (Київ)
3. Аутизм – та соціум – проблеми налагодження соціальної взаємодії (міжнародний та вітчизняний досвід) - Євген Суковський, психолог, поведінковий аналітик (Львів) .
4. Використання мовлення в комунікації - Христина Ткач, психолог, логопед, поведінковий терапевт (Львів).
5. Робота КДПУ щодо підготовки студентів до роботи з дітьми зі спектром аутизму – Катерина Бондар, кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт - (Кривий Ріг).
6. «Інклюзивно-ресурсний центр - сучасні підходи до діагностики дітей молодшого віку» - Марина Кость, фахівець (консультант) (Кривий Ріг)..
7. «Батьки – головні замовники освітніх послуг, розвиток соціальних навичок дітей з аутизмом» – Наталія Пастушенко, голова ГО «Фонд об’єднаних сердець» (Кривий Ріг)..
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 663
? 18 лютого у Кривому Розі на базі КДПУ пройде науково-практична конференція «Аутизм – виклик часу».
Конференція проводиться за фінансової підтримки фармацевтичної компанії Acino. Захід пройде у партнерстві з Департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради та Криворізький державний педагогічний університет - офіційна сторінка.
?⚕️ Вчені, практики, експерти, представники організацій, створених батьками дітей з аутизмом Кривого Рогу, Києва та Львова, представлять доповіді про сучасні підходи до діагностики дітей з РАС молодшого віку, про ефективні стратегії підготовки студентів до роботи з дітьми зі спектром аутизму, коморбідні стани при розладах аутистичного спектра, сучасні методи корекції та соціальні проєкти допомоги дітям та підліткам з розладами аутистичного спектру.
?На конференції пройдуть майстер-класи за темами:
?Розвиток діалогу, фразове мовлення - Христина Ткач, асистент кафедри теоретичної та практичної психології Інституту права, психології та інноваційної освіти, логопед, дефектолог, поведінковий терапевт.
?Зрозуміти та допомогти: розуміння та корекція проявів агресивної та аутоагресивної поведінки - Євген Суковський, Психолог, поведінковий аналітик, МА корекційної освіти, керівник Інклюзивно-ресурсного центру Шевченківського району міста Львова № 2.
?Проблеми розвитку дітей з епіготовністю, перша допомога - Наталія Смульська, невролог, кандидат медичних наук м. Київ.
?«Знаю. Вмію. Практикую» - КЗО КСШ «Натхнення» - педагогічний состав під керівництвом директора Наталії Шевченко.
?«Сімейне консультування родин дітей з аутизмом» - Катерина Бондар, кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт, Олена Шестопалова, кандидат психологічних наук, доцент КДПУ, сімейний психотерапевт.
?? До участі у конференції запрошуємо фахівців – практиків, які працюють із дітьми з розладами аутистичного спектра: дефектологів, психологів, логопедів, лікарів, соціальних працівників, вихователів, викладачів.
? Ви маєте можливість приєднатися до конференції та прослухати корисні доповіді онлайн.
Покликання на онлайн трансляцію за реэстрацією: Аутизм – виклик часу, 18 грудня 2022, початок о 10:00 (vizitservice.com)
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 913
Протягом 4 місяців 2021 року тривав спільний проект "Робота психолога в кімнаті психологічного розвантаження" за трьох сторонньою угодою між Криворізьким державним педагогічним університетом, Територіальним центром соціального обслуговування №1 Інгулецького району КМР та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ GmbH. Під час проекту було створено концепцію тренінгів для психологів, які працюють з літніми людьми в кімнаті психологічного розвантаження з використанням сенсорного обладнання.
Метою проекту було відпрацювання навичок роботи арт-терапевта в кімнаті психологічного розвантаження, роботи з обладнанням сенсорної кімнати, роботи з кейсами запитів. Експертом проекту виступала від університету Катерина Бондар, психолог який реалізовував проект у вигляді послуги для літніх людей була випускниця-магістрантка 2021 року Чариєва Ольга. Моделювання проекту містило тренінговий етап відпрацювання навичок, супервізійну роботу з медиком-волонтером, проектування та реалізацію арт-терапевтичних програм, апробацію на наукових семінарах.
Результатом тренінгового етапу було створення програм групової та індивідуальної, які базуються на вікових теоріях Е. Еріксона та Р. Пека «успішної старості». Постановка терапевтичної мети полягає у покращенні якості життя для «успішної старості» осіб третього віку через заняття арт-терапії в кімнаті психологічного розвантаження. Ці програми проходили апробацію на базі Територіального центру соціального обслуговування №1 Інгулецького району КМР протягом серпня-жовтня 2021 року. Було здійснено діагностичний скрінінг для апробації ефективності програми (який складається з геріатричної шкали депресії; тесту Спілбергера; шкали Стійкості Коннор - Девідсона(Connor-Davidson Resilience Scale (CD-RISC-10) та шкала задоволеності життям Дінера (Satisfaction With Life Scale, SWLS).
Результати та модель програми було апробовано на міжнародному семінарі у Молдові 30 вересня 2021 року "Практична психологія в контексті соціальних змін: досягнення та перспективи організаційної психології" з докладом від Катерини Бондар "Можливості арт-терапії в роботі психолога територіального центру соціального обслуговування". Програми групової роботи з арт-терапії інтегровано у курс "Арт-терапія з практикумом" для психологів-бакалаврів університету.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 1069
Завідуюча кафедрою, професор, доктор психологічних наук Мірошник Зоя Михайлівна стала однією з трьох поважних рецензентів для електронного збірника доповідей з конференції "Психоаналіз і Віртуальне: етика, метапсихологія і клінічний досвід позакабінетної практики".
Конференція була організована колективом закладів, серед яких:
кафедра практичної психології КДПУ
кафедра психології ІПКДСЗ України
кафедра загальної і медичної психології НМУ імені О. Богомольця
ТОВ «Інститут професійної супервізіі»
Дивізіон «Психоаналітична психологія і психотерапія» НПА України
У збірнику Ви знайдете виступи психоаналітиків та психоаналітичних психологів з України, ПАР, Італії, Німеччини, Білорусі, що представляють різні психоаналітичні асоціації: НПА (EFPA), ІРА, EFPP, ECPP, SAPA та інші.
Запрошуємо всіх до читання! https://goo.su/7sJ4
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 736
17.09.2021 р. в межах Наукової школи доктора психологічних наук, професора Зої Михайлівни Мірошник "РОЛЬОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСОБИСТІСНО-ЗРІЛОЇ ЛЮДИНИ" на базі Тренінг-центру "ЛІДЕР ХХІ СТОЛІТТЯ" (керівник - кандидат педагогічних наук, доцент Олена Анатоліївна Чаркіна) відбулася низка професійно-орієнтованих заходів для психологів-початківців і вчителів початкових класів за участю ключового стейкхолдера спеціальності 053 "Психологія" Юлії Олегівни Якубовської, координатора психологічної служби в закладах дошкільної, загальної та позашкільної освіти, консультанта КЗ "ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ" КМР.
Висловлюємо подяку за сприяння в організації і проведенні заходів, зокрема тренінгу професійної рефлексії, Ларисі Олександрівні Гапоненко, кандидату педагогічних наук, доценту, особі, відповідальній за профорієнтацію і зв'язки із закладами освіти кафедри практичної психології, а також здобувачам PhD Юлії Маєр та Наталії Мишаці за цікаві емпіричні дослідження та дієві корекційні вправи.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 879
Засідання робочої групи. Робочою групою кафедри практичної психології у складі: З.М.Мірошник, Л.О.Гапоненко, О.А.Чаркіної, О.С.Шило - проводиться розробка госпдоговірної теми. Наразі ведуться перемовини з метою узгодження планів і укладання договору про надання послуг. Засідання робочої групи відбувається щотижнево.
- Автор: Кафедра практичної психології
- Перегляди: 545