11 травня в університеті відбувся перегляд і обговорення фільму «Вона прекрасна, коли злиться».
Захід організовано Центром гендерної освіти кафедри педагогіки КДПУ, ініціативною групою рівні у кривому, разом із Ґендер у деталях за підтримки Представництва Heinrich-Böll-Stiftung в Україні.
Фільм знятий в документальному жанрі, в основі його сюжету лежить розгортання другої хвилі фемінізму у США у 1966–1971-х рр. Вустами самих активісток стрічка розказує про розвиток феміністичного руху і його виклики у другій половині ХХ ст. Феміністки виступали за встановлення рівноправних стосунків між чоловіками й жінками, подолання надмірної сексуалізації жіночності й надання жінкам можливостей для рівноправної реалізації на рівні з чоловіками.
На завершення показу відбулась дискусія, присвячена появі, трансформації й сучасному стану українського фемінізму, який з моменту здобуття незалежності України розвивався в культурно-мистецькому просторі. Наразі в Україні близько 500 жіночих організацій, проте не всі вони вважають себе феміністичними.
«Мені завжди приємно говорити про фемінізм, бо це моя робота. Вона фактично полягає в тому, щоб люди дізнавались про те, який шлях пройшли жінки отримуючи права, оскільки шлях був тривалим й не можна втратити ті надбання, які зараз мають жінки й чоловіки завдяки рівності», – відзначила дослідниця фемінізму Анна Довгопол.
Головна ідея фемінізму полягає в рівному розподілі навантаження і визначення гідності обох членів родини. Жінки й чоловіки мають бути в однакових умовах для розвитку й самовизначення, без дискурсивного насилля, яке здебільшого передається з нормами патріархальної родини. Для того, щоб відділити навіяні переконання від власних переконань потрібно дати відповідь на питання: «Чи дійсно я цього хочу?».
Якщо ви робите щось для зміни стосунків між статями й руйнуванням застарілих стереотипів, то пам’ятайте – важливою є кожна деталь.