congress1

7-8 грудня 2018 року в Києві відбувся Другий Український Жіночий Конгрес. Персональні запрошення на знакову подію отримали й представниці Криворізького педагогічного.

congress2

Голова профспілки КДПУ Л. В. Бурман взяла участь у роботі Конгресу на запрошення Міжнародного республіканського інституту по лінії місцевого самоврядування. Завідувач кафедри педагогіки, проф. Т. О. Дороніна долучилася до події в якості гендерної експертки за запрошенням Національного демократичного інституту.

Подія характеризувалася високим представництвом: із вітальним словом до учасників Конгресу звернулися президент України П. О. Порошенко, президент Литви Д. Грібаускайте, прем’єр-міністр України В. Б. Гройсман, віце-прем’єри Г. Г. Зубко й І. О. Климпуш-Цинцадзе. Серед 500 учасників і 80 спікерів Конгресу були не тільки представники регіонів нашої країни, а й гості з близького й далекого зарубіжжя, зокрема, міжнародну підтримку учасникам засвідчила заступниця міністра оборони США Лора Купер. До однієї з семи панельних дискусій Конгресу долучилася й міністр освіти і науки України Л. М. Гриневич.

congress

«Конгрес став дійсно знаковою міжнародною подією, розповідає Т. О. Дороніна. Надзвичайно цікавою була дискусія з питань гендерної рівності у рамках платформи за участі поважних послів провідних країн світу – як жінок, так і чоловіків. Важливі питання освітнього компоненту гендерної складової порушувалися й у спілкуванні з Л. М. Гриневич, зокрема проблема вступу дівчат на технічні спеціальності закладів вищої освіти та їх майбутнє працевлаштування».

Другий Український Жіночий Конгрес визначив пріоритетні напрямки політики рівних прав і можливостей в Україні на 2019 рік. Серед них – сприяння розширенню участі жінок у політичному, економічному, громадському житті країни, забезпечення функціонування гендерних квот, залучення жінок працездатного віку до економічної активності, забезпечення принципу гендерної рівності у секторі безпеки й оборони та правоохоронній діяльності, сприяння поширенню принципів рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, інституалізація принципів гендерно орієнтованого бюджетування у бюджетній системі на всіх рівнях.

congress5

Основними темами обговорення у рамках дискусійних платформ Конгресу стали українські та світові тренди в політиці рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, гендерний аспект безпеки інформаційного простору, український та світовий досвід впливу міжнародних зобов’язань на дотримання рівних прав і можливостей, розширення економічних можливостей для жінок і подолання дискримінації на робочому місті та на підприємництві. На спеціальному заході учасники й учасниці Конгресу порушили й питання відповідального батьківства – обговорили особливості декретних відпусток для чоловіків в Україні та інших державах, відмінності ставлення татусів до декрету й проблеми подолання певних стереотипів і активізації залучення чоловіків до виховання дітей.

На Конгресі розглядалися й проблемні питання рівності й прав людини, гендерного паритету як інструменту підвищення економічної ефективності держави й зростання суспільного добробуту, певних елементів гібридної війни в інформаційному просторі країни з метою дискредитації ідеї і змісту гендерної складової української суспільного життя.

congress7

«Другий Український Жіночий Конгрес став засадничою подією, однією з тих, що формують імідж України у світі, визначають її місце у міжнародній спільності, – ділиться враженнями Л. В. Бурман. – Ця непересічна зустріч однодумців мала великий мотиваційний вплив, адже саме такі події надихають, розставляють акценти й формують напрями подальшої діяльності на шляху до побудови громадянського суспільства».

6440
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31