3 березня 2020 року на факультеті дошкільної і технологічної освіти відбулася зустріч із Мариною Дьяченко, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Для студентів майстриня підготувала презентацію «Лялькар як хобі і професія. Культурна цінність народної ляльки».
Кафедра педагогіки та методики технологічної освіти організувала цікаву зустріч із хранителькою культурної спадщини України. Інтерактивна бесіда умовно поділялася на теоретичну частину з елементами наочності й майстер-клас із виготовлення ляльки.
«Протягом 27 років я працюю в позашкільних закладах: викладаю дітям предмет «Народна лялька». Зараз я навчаюся в аспірантурі. Моя головна мета – показати відмінності народної ляльки від сувенірних «мотанок». Також я прагну продемонструвати багатство культури українського народу, яке втілене в регіональних особливостях ляльок. Я маю багату колекцію автентичних зразків, які з радістю продемонструю студентам», - розповіла народна майстриня Марина Дьяченко.
Бесіда розпочалася із розповіді про творчий шлях майстрині. З перших хвилин стало зрозуміло, що пані Марина дійсно закохана в свою справу. Гостя продемонструвала й пояснила тонкощі виконання певної ляльки, традиції та обряди, пов’язані з цим видом народного мистецтва.
Крім цього, майстриня спеціально для студенток Криворізького педагогічного розробила пам’ятки, які містили найважливішу інформацію з теми зустрічі. Захід виявився дуже корисним для майбутнього професійного розвитку здобувачів вищої освіти, адже у шкільній програмі існує окремий розділ, присвячений мистецтву народної ляльки.
Дякуємо народній майстрині за цікаву подорож до світу українського мистецтва!