9 березня світове українство відзначає день народження Кобзаря – генія української культури Тараса Григоровича Шевченка. Студентство й викладачі факультету української філології запросили всіх охочих приєднатися до святкування й узяти участь у цікавій події, яка отримала назву «Тарас Шевченко: відформатування українського духу».
Модератор заходу, канд. філол. наук, доц. кафедри української та світової літератур І. М. Онікієнко на початку заходу підкреслила: «Шевченківські дні – це наше загальне свято. Але сьогодні ми прагнемо донести меседж про те, що кожен має звертатися до духовного спадку Кобзаря повсякчас – щодня. Адже український світ змодельовано саме за шевченківським заповітом і український дух живе, натхнений нашим національним генієм».
Щоб доторкнутися до найпотаємніших куточків української душі, у виконанні молоді лунають вірші – завжди актуальні твори класика, які розкривають сенси нації: доброту, чуйність, мужність і любов до рідної землі.
Пані Онікієнко розповіла присутнім і про нове видання Станіслава Росовецького «Шевченко і фольклор», зауваживши: «Образ Кобзаря є відображенням свідомості нації. Він уособлює мрії українців про народний ідеал справедливого суспільства на рідній землі».
Зав. кафедри української та світової літератур, канд. філол. наук, доц. Н. Г. Мельник наголосила: «Український письменник, публіцист, літературний критик Євген Маланюк переконаний, що наукового осмислення поезії Шевченка недостатньо, порівнюючи його спадок із духовним одкровенням». Пані Наталя детально зупинилася на місці Шевченка в українській свідомості та розповіла про фольклор як матеріал для літературної творчості в доробку Шевченка, його осмислення фольклорних джерел, своєрідність фольклоризму народного генія.
Учасники заходу переглянули відео, присвячене присутності Шевченка в щоденному житті українців – артінсталяціям, флешмобам, виконанню творів за участю рекордної кількості митців, пізнавальним акціям в Україні та за її межами.
Наприкінці зустрічі відбувся студентський батл між шанувальниками творчості Кобзаря – командами «Причинні» й «Міфомислителі». Перемогла дружба й любов до шевченкознавства. Декан факультету української філології, канд. філол. наук, доц. Л. М. Семененко подякувала учасникам і гостям свята, а також нагадала про особливий зв'язок кафедри української та світової літератур із родиною великого Тараса, розповівши про відвідування викладачами шевченківських місць разом із нащадками Кобзаря.