17-18 жовтня 2020 року представниці Криворізького педагогічного долучилися до очної частини тренінгової програми «Створюємо недискримінаційний освітній контент», яка проходила в м. Харків.
Подію організували Посольство Швеції в Україні, Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, ГО «Едкемп Україна», ГО «ГІАЦ «КРОНА» на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо усунення з освітнього контенту випадків прямої та/чи прихованої дискримінації.
Від Криворізького педагогічного у тренінговій програмі взяли участь зав. кафедри початкової освіти, канд. пед. наук, доц. О. А. Павлик і ст. викладачка кафедри початкової освіти, методистка відділу навчальної літератури Українського інституту розвитку освіти Л. П. Лисогор.
На тренінгу навчали створювати недискримінаційний освітній контент для Нової української школи. Учасники тренінгу дізналися важливі факти про дискримінацію, зокрема в освіті, її ознаки й форми; отримали цінну інформацію про антидискримінаційну експертизу підручників у руслі державної політики. Виконуючи інтерактивні вправи та розглядаючи тематичні кейси під керівництвом досвідчених тренерів Олега Марущенка, Ольги Расказової та Ірини Ракитської, слухачі набули досвіду розпізнавання проявів дискримінації у навчальному контенті, виявлення й усунення ознак дискримінаційної мови, а також ознайомилися з експонатами Музею жіночої та ґендерної історії.
«Під час тренінгу було висвітлено важливі аспекти роботи над підручниками, яким раніше не приділяли належної уваги – зокрема вживання ґендерно чутливої мови в навчальній літературі та в освітньому процесі. Цікаві інформаційні матеріали й змістовна практична робота дозволили учасникам тренінгу побачити недоліки видань, де порушуються права різних груп населення. Ця інформація буде дуже корисною для освітян, які все частіше беруть участь у процесі створення сучасних підручників», – зазначила О. А. Павлик. У межах тренінгової програми було передбачено й онлайн-зустріч із Дмитром Булановим – креативним директором і співавтором бренд-айдентики Міністерства освіти і науки України (2017 р.) і туристичних брендів України (з 2014 р.) щодо трендів сучасного дизайну навчального контенту.
Дякуємо організаторам тренінгової програми за цінний досвід і цікаве фахове спілкування!