За підтримки кафедри туризму та економіки систематично організовуються й проводяться місцеві та міжнародні експедиції. Нещодавньою мандрівкою завзятих туристів стала подорож до гірської системи – Заілійського Алатау, яка розташована на кордоні Казахстану.
Цього літа туристична група з 5 осіб, серед яких були представники нашого університету (асистентка кафедри туризму та економіки й аспірантка Криворізького педагогічного А. А. Петрова та магістрант природничого факультету Андрій Трошин), вирушила у спортивний гірський похід схилами Північного Тянь-Шаню. Головним підкорювачем гір і за сумісництвом керівником туристичної групи став випускник нашого університету Микола Шишикін.
Кожен учасник команди кинув собі виклик, адже тривалість спортивної мандрівки складала 17 календарних днів, а маршрут мав другу категорію складності. Цей час став не тільки чудовою нагодою помилуватися гірськими краєвидами, а й можливістю перевірити міцність свого характеру й сили духу.
Єдина дівчина серед учасників гірського походу Альона Анатоліївна поділилася своїми враженнями: «Хочу зазначити, що за категорією складності це не найскладніший похід з мого досвіду. Але технічно та фізично він був найважчим і саме в цьому була його «родзинка». Я майже десять років чекала, доки підросте донечка, щоб можна було знову вирушити у високі гори. Роки очікування того варті! Загалом подорож виявилася насиченою враженнями, цікавими перешкодами, неперевершеними краєвидами та незабутніми емоціями».
Наші екстремали підкорили одразу три вершини: Чимбулачку (3450 м., н/к), Чкалова (3892 м., 1Б) та пік Є. Абалакова (4463 м., 1Б). За час спортивного походу туристи пройшли близько 150 кілометрів. Такі показники не можуть не вражати.
«Це мій перший категорійний похід високими горами. Масштаби, велич гір – це щось неперевершене, те, що змушує серце битися швидше, змінює бачення та сприйняття світу. Те, що є цінністю вдома, в горах може бути нічого не варте, і навпаки, те, на що ми не звертаємо уваги вдома, може стати дуже важливим у горах», – розповідає мандрівник-початківець Андрій Трошин.