Методичний семінар 4

6 червня 2017 року о 10.00 в актовій залі гуманітарного корпусу на базі психолого-педагогічного факультету КДПУ вперше відбувся методичний семінар «Особливості навчання математики за навчально-методичним комплектом С. О. Скворцової, О. В. Онопрієнко».

До університету завітала Світлана Олексіївна Скворцова ­– доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України, професор, завідувач кафедри математики і методики початкового навчання Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського, співавтор Державного стандарту початкової освіти в галузі «Математика» та навчальної програми з математики для 1–4 класів, співавтор підручників-переможців Всеукраїнського конкурсу. У семінарі взяли участь запрошені КЗ «Інноваційно-методичний центр» понад 100 кращих учителів початкової школи з усіх районів міста, а також кращі студенти 1-5 курсів університету спеціальності «Початкова освіта». 

У рамках заходу було проведено презентацію навчального комплекту «Математика» для учнів 1-4 класів та його демо-версії, презентацію продукції видавництва «Ранок», за підтримки якого було організовано захід, дискусію з питань математичної освіти та обговорення практичних аспектів роботи з навчально-методичним комплектом С. О. Скворцової та О. В. Онопрієнко.

Перед початком зустрічі учасники семінару ознайомились з виставкою навчально-методичних видань, на який експонувався як презентований навчально-методичний комплект, так і дидактична література з природознавства, літературного читання, трудового навчання, основ здоров’я, іноземних мов, позакласної роботи тощо.

20170606 100937

Ректор університету, професор Я. В. Шрамко звернувся до присутніх з вітальним словом, у якому підкреслив важливість живого спілкування з авторами видань, які використовуються під час навчального процесу, розповів про роботу гості семінару, наголосив на необхідності активізації педагогічної творчості під час формування зацікавленості школярів у вивченні математики. Ректор нагадав про важливість вчасного виховання інтересу до точних наук, які є основою нашої культури, базисом для опанування системного способу пізнання світу у будь-якій царині наукової діяльності.

Декан психолого-педагогічного факультету, доцент Є. Л. Гергель у своїй вступній промові розповів про роль кафедри початкової освіти у розвитку і науково-методичному забезпеченні навчання молодших школярів у нашому місті.

20170606 101529

Відтак слово взяла С. О. Скворцова, яка детально розповіла про структуру методичної системи кожного з компонентів навчально-методичного комплекту та продемонструвала вибрані сторінки видань, які входять до його складу. Професор підкреслила важливість наявності мотиваційного елементу у завданнях навчального посібника, наголосила на необхідності формування однієї з основних компетенцій освіченої людини – уміння вчитися.

Особливо актуальною для нашого вишу частиною навчально-методичного комплекту є рекомендації студентам-практикантам з проведення уроків за різними методиками, які були апробовані студентами Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського та ефективність яких були засвідчено на основі аналізу навчальних досягнень школярів. До того ж низка шкіл нашого міста виявила бажання організувати навчання математики у початкових класах саме на базі навчально-методичного комплекту С. О. Скворцової та О. В. Онопрієнко.

20170606 102614

С. О. Скворцова детально зупинилась на структурі та особливостях навчального зошиту, який входить до презентованого комплекту. У цьому виданні доповнено і розширено принцип етапності навчального пізнання, реалізований у підручнику; зошит орієнтовано на формування математичних понять та доповнено роздатковим матеріалом. Зручність навчального зошиту забезпечується раціональною організацією матеріалу: завдяки доступності теоретичних відомостей та практичних завдань в одному виданні, під час користування навчальним посібником створюється ефект постійної присутності біля учня вчителя, який може проконсультувати та надати поради з розв’язання завдань.

Є у навчально-методичному комплекті і посібник для вчителя з розробками уроків, а підручник, що входить до цього комплексу видань, доступний для завантаження в електронному вигляді разом із низкою презентацій уроків, виконаних студентами Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

Серед інших електронних ресурсів, які доповнюють навчально-методичний комплект – «Інтерактивна школа творчого вчителя», онлайн-проект видавництва «Ранок», який забезпечує дистанційну методичну підтримку для вчителів-практиків протягом навчального року.

Після завершення презентації навчально-методичного комплекту присутні ознайомилися з дидактичною літературою видавництва «Ранок» та долучилися до обговорення актуальних питань сучасної математичної освіти.

20170606 095617


 

2060
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок