Криворізький педагогічний шанує та примножує надбання української культури. Викладачі Альма-матер долучаються до просвітницької діяльності, поширюючи знання про багатство й цінності нашої етнічної спадщини.
Розуміння та ціннісне ставлення до власної автентичності визначає загальний рівень свідомості українців. Науково-педагогічні працівники факультету української філології є справжніми берегинями звичаїв і традицій наших пращурів. Про світ української культури у ЗМІ цікаво та фахово розповідає кандидат філологічних наук, завідувач кафедри української та зарубіжної літератур доц. Н. Г. Мельник. Філологиня є постійною учасницею передач на місцевих ТБ-каналах, де вона ділиться різноманітними фактами про українську автентику. Прес-центр підготував дайджест випусків проєкту «Наше» телеканалу «Рудана» за участю Наталі Георгіївни.
1. «Наше». Фітолюбов у квітниках: барвінок та любисток – улюблені рослини українців. Чому так? У передачі пояснюють, чому барвінок та любисток є улюбленими рослинами українців, а також досліджують їхнє значення в українській культурі та символіку, пов'язану з цими рослинами.
2. «Наше». Особливості козацького гумору: звідки в українців ген сміху? Випуск розкриває особливості нашого національного гумору, який виник у період Київської Русі та гетьманської доби. Пояснюється, які фактори сприяли виникненню гострого гумору та сатири українських козаків.
3. «Наше». Кіберфольклор: меми як зброя. Москалі у синьо-жовтому фольклорі. Передача присвячена кіберфольклору, який є новим жанром народної культури. З'ясовується, як меми стали ефективним інструментом розповсюдження соціальних та політичних ідей, обговорюються особливості українського кіберфольклору та його роль у вираженні емоцій українців під час повномасштабного вторгнення.
4. «Наше». Чотирилапі побратими: тварини на передовій. «Котики» у камуфляжі. У випуску розповідають про те, як котики стали невіддільною частиною життя українців на передовій. Автори розкривають роль, яку пухнасті друзі відіграють у підтримці духовного комфорту та психологічної стійкості бійців.
5. «Наше». Кіт-воркіт: ставлення українців до котів. Учасники передачі аналізують особливе ставлення українців до котів, які стали не лише улюбленими домашніми тваринами, але й символами доброти та затишку. У випуску розкривається роль котів в українській культурі та фольклорі.
6. «Наше». Намистина етностилю: народні прикраси в культурі українців. Оздоби з бісеру. Випуск присвячено важливості традиційних українських народних прикрас, зокрема оздоб із бісеру. Автори розглядають роль цих прикрас у культурі, висвітлюють їхню символіку та проблему збереження традицій мистецтва в сучасному світі.
7. «Наше». Класика вишиваного жанру: весільний рушник. Передача присвячена вишиваному жанру в українській культурі, зокрема весільному рушнику. Детально розглянуто роль рушника як символу нашого народу, а також історію весільного рушника як важливого елементу національного обряду одруження.
8. «Наше». Класика «вишиваного» жанру: рушник. У випуску автори висвітлюють символіку рушника, його особливості й історичне значення як важливої частини повсякденного життя та національних традицій українців.
9. «Наше». Українська хустка: аксесуар. Етнотренд! Оберіг? Експерти розкривають особливості української хустки як важливого аксесуару, етнотренду та символу; аналізують роль хустки у традиціях та культурі українського народу, а також її значення як оберегу та засобу вираження національної ідентичності.
Знайте, плекайте, популяризуйте українське разом з Криворізьким педагогічним!