Майбутні екологи, які навчаються в Криворізькому педагогічному, здобувають фахові знання не тільки в аудиторіях і лабораторіях. Наприкінці навчального року студенти природничого факультету пройшли ландшафтно-екологічну практику та навчально-польову практику з екології садово-паркових об'єктів.
Під час ландшафтно-екологічної практики здобувачі вищої освіти опановували методики інструментальних методів дослідження ландшафтів. На практичних заняттях вони користувалися методиками роботи з польовою метеостанцією, дозиметром та GPS-навігатором. Студенти опрацювали інструкції та навчилися користуватися приладами, необхідними для проведення ландшафтно-екологічних досліджень.
Ландшафтно-екологічну практику продовжили заняття з вивчення культурного ландшафту. Здобувачі вищої освіти здійснили ландшафтно-екологічний аналіз парку «Ювілейний»: визначили фізико-географічні умови формування парку та особливості його структурно-функціонального зонування, дослідили та проаналізували структурні компоненти садово-паркового ландшафту. Поставлені завдання були виконані: студенти вивчили історію та видовий склад рослинних угруповань парку за літературними джерелами, нанесли на карту системи паркових доріжок та функціональних зон, здійснили покомпонентний аналіз садово-паркового ландшафту парку «Ювілейний».
Після ландшафтно-екологічної почалася навчально-польова практика з екології садово-паркових об'єктів. На початку літа студенти досліджують рекреаційні об'єкти міста, описуючи особливості клумбових ценозів, аналізують особливості створення різних типів ландшафтів, оцінюють естетичну привабливість парків та скверів міста.
Навчальну практику з анатомії та морфології рослин було розпочато екскурсією до парку «Ювілейний». Студенти збирали листки, суцвіття, квітки, плоди для подальшої гербаризації та морфологічного опису. Практика продовжилася в парку Героїв.
Практика набирає обертів та мотивує студентів діставатися нових вершин наукового пізнання, вивчаючи наше місто. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та навчатися!