З 10 по 16 червня 2024 року тривала освітня програма проєкту «Кривий Ріг: Культурна спадщина», яка реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу» на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за безпосередньою участю МБФ IZOLYATSIA, Platform for Cultural Initiatives, Trans Europe Halles та Malý Berlín. До лекторів, які взяли участь в освітній програмі, приєдналися науково-педагогічні працівники та випускники факультету географії, туризму та історії Криворізького державного педагогічного університету. Подробиці дізнавався прес-центр.
Проєкт співфінансувався програмою ZMINA: Rebuilding, створеною European Union in Ukraine, за підтримки АрселорМіттал Кривий Ріг та «Експерт-КР – експертне відео про Кривий Ріг».
Викладачі кафедри туризму та економіки взяли активну участь у масштабній науково-просвітницькій події: зав. кафедри, канд. геогр. наук, доц. В. Л. Казаков у своїй лекції розкрив питання форм і напрямів ревіталізації індустріальних об'єктів Кривого Рогу та їх адаптації до міського простору на прикладі законсервованих шахт, промислових споруд заводів і фабрик, промислових пустищ, зон відчуження (провальних зон шахт) міста; канд. геогр. наук, доц. В. С. Пацюк розповіла про регенерацію виробничих просторів України в контексті європейського досвіду; канд. геогр. наук, доц. І. О. Остапчук схарактеризувала особливості урбаністичного обличчя міста, а саме – відвали й кар’єри.
Випускники факультету географії, туризму та історії також долучилися до реалізації програми й підготували цікаві й змістовні доповіді: Е. Дворчук – «Об’єкти культурної спадщини Кривого Рогу ХІХ – початку ХХ століття: проблеми збереження та ревіталізації»; Г. Літвінчук – «Архітектурні стилі у цивільній і промисловій забудові Кривбасу».
Збереження культурної спадщини рідного міста – пріоритетний напрям досліджень науковців факультету географії, туризму та історії Криворізького педагогічного. Прагнемо зробити Кривий Ріг найкращим містом України!