4 листопада 2017 року у конференц-залі Молодіжного центру Криворізького педагогічного відбулося відкриття «Школи робототехніки». У рамках унікального для Кривого Рогу нового проекту фізико-математичного факультету учнів шкіл міста запросили навчитися першим крокам у програмуванні роботів та мікроконтролерів, познайомитися з основами однієї з перспективних професій майбутнього, долучитися до сучасної науково-технічної творчості.
З вітанням від ректорату виступила перший проректор Криворізького педагогічного О. А. Остроушко, яка побажала новому освітньому осередку КДПУ плідної роботи, а юним поціновувачам сучасних технологій – цікавого і корисного навчання. Викладачі кафедри інформатики та прикладної математики ознайомили учасників пілотних груп із напрямками роботи школи, планом навчання, його змістом та структурою. Школярі та їх батьки дізналися, яке програмне забезпечення буде використовуватися під час навчання; було узгоджено склад груп та час занять, розглянуто низку інших організаційних питань. Відповідно до побажань батьків, організатори Школи планують літній графік навчання у липні-серпні наступного року.
Діти і батьки, які завітали на перше заняття «Школи робототехніки», зробили свідомий вибір – про це свідчили вогники зацікавленості в дитячих очах, коли доцент кафедри інформатики та прикладної математики Н. А. Хараджян демонструвала учасникам заходу мініатюрних, але бездоганно працюючих роботів, створених на основі конструктора LegoMindstormsEV3. Діти захоплено роздивлялися маленькі електронні механізми, запрограмовані виконувати точні, чітко скоординовані рухи, з цікавістю знайомилися зі стандартними варіантами зборки роботів, ставили питання, а наприкінці заходу – висловили бажання продовжити заняття «Школи робототехніки».
Без сумніву – слухачами Школи стануть діти, щиро зацікавлені у роботі в галузі робототехніки та дотичних дисциплін, дійсно вмотивовані та свідомі свого бажання розвиватися, дізнаватися нове, здобувати сучасні професійні навички, формувати мислення, необхідне для висококваліфікованих фахівців у будь-якій сфері інформаційного суспільства. А організатори Школи, у свою чергу, обіцяють забезпечити цікаве і корисне навчання основам однієї з найважливіших галузей науково-практичної діяльності сьогодення – від знайомства зі здобутками новітньої промислової революції та Інтернетом речей до створення «розумних будинків» на основі мікроконтролерів і самостійного конструювання роботів.