9 листопада 2017 року у Криворізькому педагогічному відбулась презентація антології українських письменників Донбасу «Порода», яка вийшла друком у видавництві «Легенда». Нова книга реалізується у рамках проекту «Видання Антології української літератури Донеччини та Луганщини «Порода» громадської організації «Українська народна рада Донеччини та Луганщини»» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Видання презентував Дмитро Білий – доктор історичних наук, письменник, дослідник Кубані, член Донецького відділення Наукового товариства Т. Г. Шевченка, автор восьми романів і понад шістдесяти наукових праць з історії.
Зі вступним словом до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи КДПУ В. П. Лисечко, який представив гостя університету та розповів про коло його наукових, літературних і громадських інтересів. Відтак надав слово відомій криворізькій журналістці Ользі Гончар-Хвостовій, яка подякувала адміністрації Криворізького педагогічного за надану можливість зустрічі з Дмитром Білим та ще однією гостею заходу – Ганною Лісовською, фахівцем Центру дитячо-юнацької творчості «Дружба», громадською активісткою, яка прибула до Кривого Рогу з тимчасово окупованих регіонів на сході країни. Пані Ганна розповіла про історію свого знайомства з новою книгою – ґрунтовною, об’ємною добіркою кращих творів провідних письменників Донеччини, об’єднаних під ошатною обкладинкою антології «Порода»; зауважила роль соціальних мереж у налагодженні зв’язків між громадами країни, підкреслила, наскільки важливою є для переселенців така взаємодія з рештою українського суспільства.
Д. Білий розповів про назву нової антології. «Порода», звісно, викликає подвійні асоціації як з промисловістю регіону, так і з особливим гартом характеру донеччан. Гість детально зупинився на змісті книжки, до якого увійшли твори новітньої української літератури авторства письменників, життя і творчість яких тісно пов’язані з Донбасом і Луганщиною.
Актуалізація Донбасу як невід'ємної частини українського літературного простору сьогодні є як ніколи важливою для створення єдиного культурного поля держави. Пан Дмитро переконаний – нова антологія стане черговою цеглинкою, з яких постане наша майбутня перемога. Феномен нової літератури Донбасу яскраво представлений цілою плеядою сучасних українських літераторів, серед яких – Сергій Жадан, Олексій Чупа, Любов Якимчук, Володимир Рафієнко, а твори, представлені у книзі, успішно розвінчують міфи про життя Донбасу, адже проблеми, що хвилюють мешканців регіону, не обмежуються промисловою тематикою, як свого часу намагалася переконати читачів офіційна радянська література.
Гість Криворізького педагогічного поділився враженнями від своїх мандрівок східними регіонами країни, до яких він долучався разом з низкою інших знаних сучасних письменників, музикантів, митців. Пан Дмитро розповів про свої творчі плани у царині історичної художньої прози та дитячої літератури, поділився останніми знахідками у сфері свого головного наукового інтересу – історії українців Кубані. На закінчення зустрічі письменник відповів на питання аудиторії – про письменників Донбасу, географічні та соціокультурні межі регіону, про майбутнє науково-популярного жанру сучасної української літератури.
Письменник подарував бібліотеці Криворізького педагогічного власний гостросюжетний фантастичний роман «Дивовижні пригоди скіфа Атея», антологію «Порода», а також альбом, присвячений життю і діяльності Івана Боберського – основоположника української тіловиховної та спортивної традиції.