13 березня 2018 року у конференц-залі КДПУ відбулась публічна лекція «Криворізькі землетруси». Подія викликала великий інтерес як у науковців і студентів, так і у громадськості та представників ЗМІ міста.

Актуальність тематики лекції, виголошеної кандидатом геолого-мінералогічних наук, старшим викладачем кафедри економічної і соціальної географії та методики викладання, співробітником відділу сейсмічної небезпеки Інституту геофізики Академії наук імені Субботіна Ольгою Калініченко, не викликає сумнівів: сейсмічна ситуація, властива промисловому криворізькому регіону, залишається складною. Особливий характер геологічних структур Криворіжжя і Криворізько-Кременчуцький глибинний розлом – не єдині чинники збільшення кількості землетрусів на теренах краю: активний антропогенний вплив, який призвів до значних змін у геологічному середовищі Криворіжжя, багаторічний видобуток корисних копалин, інші техногенні фактори нині мають визначальне значення для сейсмічності криворізьких надр.

Лектор детально зупинилася на останніх світових і регіональних тенденціях, причинах і наслідках зростання сейсмічної активності. Дванадцять землетрусів за останнє десятиріччя – така кількість сейсмічних подій є аномальною для Криворіжжя. Посилюються нині й обвальні процеси в зонах зрушення. Ольга Олександрівна розповіла, що записи на сейсмографах дозволяють визначати тип землетрусу, дізнаватися, чи є він техногенним, обвальним, або ж звичайним – тектонічним.

Сьогодні техногенез кількісно змінив характер природних процесів, наголосила дослідниця. Визначення параметрів криворізьких землетрусів стає дедалі важливішим напрямком роботи з вивчення сейсмічної активності регіону. А для майбутнього прогнозування з точним визначенням координатів землетрусів на Криворіжжі необхідно створити локальну мережу системного моніторингу – мінімум три сейсмічні станції для визначення кількісних і якісних параметрів підземної активності регіону. Адже останні сейсмічні події свідчать – магнітуда криворізьких землетрусів зростає.

Після завершення лекції присутні долучилися до обговорення почутого, отримали відповіді на питання, поспілкувалися з дослідницею.

4253
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31