У Криворізькому державному педагогічному університеті для студентів історичних спеціальностей проводитиметься літня археологічна практика.
Археологія є фундаментом історичної науки. Саме вона дає той матеріал, який у подальшому вчені-теоретики досліджують у своїх працях, та на основі якого формуються концепції, теорії, бачення історичного минулого. Матеріальні знахідки минулого (результати археологічних досліджень) дають змогу об’єктивно писати історичну науку, а тому зберігати її науковість й значимість.
Студенти історичних спеціальностей уже мали змогу долучитись до археологічних розкопок й в якості волонтерів взяти участь у експедиціях, що у 2017 році проходили на території Кривого Рогу. Зокрема, це розкопки кургану епохи Бронзи, який до цього лишався недослідженим й найстарішої в місті Миколаївської церкви, яка була збудована 1863 року, а у 1931 знесена більшовицькою владою.
За словами заступника декана факультету географії, туризму та історії Андрія Тарасова цього року студенти-історики матимуть змогу взяти участь у Скіфській правобережній експедиції Інституту археології НАН України, яка проходить на території Холодного Яру. Також учасники розкопок матимуть змогу взяти участь в археологічній школі, яку проводитимуть куратори експедиції.
«Дуже хочу потрапити на справжні археологічні дослідження, бо вони виступають можливістю наживо торкнутись історії, відчути минуле, а також тримати нові знайомства», – ділиться своїми очікуваннями від майбутньої практики студентка 1 курсу Катерина Паньків.
Разом з представниками Криворізького педагогічного в розкопках братимуть участь студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, що дозволить, окрім науково-дослідницької складової, провести цікаве дозвілля в колі колег-однодумців.
Для кожного історика безперечно важливо «копати» в архівах, бібліотеках й під час теоретичного навчання, але якщо не «розкопувати», то не відчуєш себе фахівцем власної справи.