choir win 1

Протягом трьох днів, з 30 листопада по 1 грудня 2018 року, у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського в Києві проходив престижний VIII Всеукраїнський хоровий конкурс ім. М. Леонтовича. Народний камерний хор  «Crescendo» Криворізького державного педагогічного університету під керівництвом В. М. Сергєєвої став лауреатом ІІ ступеню в номінації «Мішані хори».

choir win 2

Головними засновниками й організаторами Конкурсу виступають Міністерство культури України, Національна всеукраїнська музична спілка та Хорове товариство імені Миколи Леонтовича. Конкурс проводиться за підтримки Українського культурного фонду. Національна музична академія України ім. Чайковського об’єднала у своїх стінах професійні муніципальні, філармонійні хори й хори музичних закладів освіти. Серед учасників конкурсу «Crescendo» був єдиним хором, який представляла музична спеціальність педагогічного університету.

«Камерний хор “Crescendo” факультету мистецтв із 2002 року очолює старший викладач кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування В. М. Сергєєва. За час своєї плідної діяльності колектив отримав чимало нагород у багатьох престижних конкурсах і фестивалях. У репертуарі хору: духовна музика, твори вітчизняної та зарубіжної класики, обробки народних пісень. Ми пишаємося перлиною хорового мистецтва Криворізького педагогічного», – зазначає декан факультету мистецтв О. І. Шрамко.

choir win 4

Цей конкурс складався з двох етапів: перший – відбірковий, який проходив у Дніпрі, а другий – основний, який відбувався безпосередньо в м. Київ. Учасників VIII Всеукраїнського хорового конкурсу ім. М. Леонтовича було розподілено за номінаціями: однорідні, камерні, мішані хори. Представники нашого університету презентували свої вміння в категорії мішаних хорів, де вони змагалися за перемогу з такими конкурсантами: хор Житомирського музичного училища ім. В. Косенка, хор «Subito» Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С. Воробкевич, хор Одеської Національної музичної академії ім. А. Нежданової, хор Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського, хор «Молодість» Хмельницького музичного коледжу ім. В. Заремби.

«Ми беремо участь у цьому конкурсі не вперше. Минулого разу в 2006 році ми посіли з хором Crescendo перше місце. Цього року з трьох різних номінацій – номінація “Мішані хори” виявилася найскладнішою. Перед учасниками постали непрості завдання. Конкурсантам необхідно було виконати один обов’язковий твір М. Леонтовича, твір епохи Відродження, епохи українського класицизму і один твір за вибором. Наш хор виконував твори сучасних українських композиторів Л. В. Дичко і В. Д. Зубицького. Особливо приємним було те, що ці композитори були присутні на конкурсі й залишилися в захваті від виконання “Crescendo” їхніх творів. Після виступів ми разом із ними поспілкувалися й обмінялися контактними номерами задля подальшої співпраці», – розповідає старший викладач В. М. Сергєєва.

choir win 3

У номінації «Мішані хори» з врученням диплому, медалі та грошової премії:

І Премію розділили: Хор студентів Житомирського музичного училища ім. Віктора Косенка (диригент – Andrew Morozyuk) та студентський хор «Subito» Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. Сидора Воробкевича (диригент – Валентина Гордей);

ІІ Премія – хор «Crescendo» факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету (диригент – Вікторія Сергєєва)

ІІІ Премія – у цій номінації журі ухвалило рішення не визначати призерів.

«Я відчуваю справжнє щастя, коли виступаю на сцені. Музика не має меж. Я отримала величезне задоволення від можливості стати частиною цього дійства. Хор – то є моя любов», – ділиться враженнями артистка хору «Crescendo» Олександра Чехла.

Криворізький педагогічний вітає переможців! Бажає не зупинятися на досягнутому, а підкоряти ще більше нових музичних вершин!