kilimanjaro 4

Нещодавно випускниця нашого університету Ліна Малюга, яка навчалась на факультеті географії, туризму та історії підкорила найвищу вершину Африки – Кіліманджаро. Про життєвий шлях дівчини, незламність духу і підкорення нових вершин дізнавався прес-центр.

kilimanjaro 7

Під час навчання в університеті дівчина завжди була дуже активною і з великим задоволенням брала участь у різноманітних заходах. З першого дня стало зрозуміло, що Ліна шалено закохана у свою майбутню професію. «Багато років тому до нас прийшов лист про надання Президентської стипендії. Разом з колегами ми думали кому її надати і перший, хто спав на думку – Ліна Малюга. Вибір був обумовлений тим, що вона з першого курсу була активною в різних напрямках, а головне – мала потяг до подорожей, ­­згадує декан факультету географії, туризму та історії, доцент, кандидат географічних наук С. В. Ярков, – Я сам турист-водник і я прищепив любов до водного туризму Ліні. Спочатку вона ходила з нами на байдарках, плавала на річках Псел, Ворскла та інших, а потім стала ходити в пішоходку. Насправді, коли я дізнався, що вона підкорила Кіліманджаро я взагалі не здивувався. У свій час вона пройшла неабияку школу підготовки, перебуваючи в різних умовах. Я б дуже сильно здивувався, якщо вона б не підкорила цю гору, адже, якщо вона ставить мету, то завжди досягає її».

kilimanjaro 6

Після закінчення педагогічного дівчина переїхала жити до Китаю, де працює та вивчає нову культуру, звичаї, мову. Незважаючи на зміну місця проживання, вона не припиняла подорожувати. Ліна справжня мандрівниця, яка встигла побувати в 29 країнах, не враховуючи Батьківщину – Україну. Вона вивчала людей, їх культуру, традиції у таких країнах, як: Македонія, Росія, Китай, Японія, Єгипет, Туніс, Танзанія, Болгарія, Румунія, Італія, Ватикан, Сан-Марино, Франція, Німеччина, Нідерланди, Польща, Угорщина, Австрія, Малайзія, Сінгапур, Шрі-Ланка, Мальдіви, Таїланд, Камбоджа, ОАЕ, Казахстан, Туреччина, Грузія, Непал.

kilimanjaro 2

Випускниця зізнається, що її цікавлять не тільки гори чи пустелі, схід і захід сонця в різних куточках світу, а й побут та традиції представників різних культур, історичні пам’ятки, музеї. Тому, проживаючи в Китаї понад 7 років,  вона встигла завести друзів на різних континентах, щоправда, крім Антарктики.

З часом туристичні амбіції Ліни зростали. У 2016 році вона дісталась популярним треком до базового табору Евересту (5364 м) зі сходженням на Кала-Паттар (5645 м), звідки для неї відкрився прекрасний вид на восьмитисячники разом з Еверестом. А вже в 2018 році під керівництвом завідувача кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму, доцента, кандидата географічних наук В. Л. Казакова здійснила сходження на гору Тахталидаг (2365 м). На початку цього року мандрівниця втілила в життя свою давню мрію – підкорила Кіліманджаро.

kilimanjaro 1

«Від аеропорту Кіліманджаро до свого готелю одразу ж при дорозі побачила перші будинки масаїв, які були далі всюди. Вразив і здивував мене вітер «кінбунга» (місцева назва), що просто здіймає пилюку і крутить, як смерч. Проїжджали Бома – маленьке місто, перше від аеропорту на шляху до Мачаме, де ми оселилися в готелі. Люди одягнені й по-сучасному, і традиційно: замотані в різнокольорові тканини. На вулиці людно, складається враження, що ніхто нічим не зайнятий. Африка, зокрема Танзанія, на перший погляд, як Азія, нагадує Камбоджу, Шрі-Ланку. Долаючи відстань у 3 години, можна побачити, як швидко змінюються пейзажі: гори, балки, густа рослинність, степ, багато де зустрічається випас худоби. Наша поїздка була добре спланована керівником, і за короткий час ми  встигли «відчути» цю країну. Перших 2 дні ми були у 2-х природних заповідниках (сафарі), 6 днів зайняли трекінг та сходження на Кіліманджаро, далі переліт на острів Занзібар і 3 дні відпочинку на узбережжі Індійського океану. Сафарі в Тарангіре нагадало мені сафарі на Шрі-Ланці, тут ми побачили мангустів, мавп, оленів, імпал, слонів, диких свиней, буфалів, левів, а також – увага! – ковбасне дерево», ділиться враженнями Ліна Малюга.

kilimanjaro 3

Після такої подорожі наша мандрівниця залишилась у величезному захваті. Наразі дівчина будує нові туристичні маршрути і паралельно веде власний тревел-блог у своєму Іnstagram.

kilimanjaro 5

Криворізький педагогічний пишається своєю випускницею і бажає ніколи не зупинятися на досягнутому,
підкорюючи нові вершини!
6669
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок
Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31