history120219 56

12 лютого 2019 року викладачі й студенти спеціальності «Історія» Криворізького педагогічного отримали нову тематичну аудиторію.

На урочистому відкритті сучасного навчального приміщення, присвяченого захисту державності нашої країни, зібралися не тільки викладачі й студенти, медійники й представники громадськості – завітали до альма-матер й випускники, які брали безпосередню участь в історичних подіях на Сході.

history120219 3

В оформленні тематичної аудиторії використано інформаційні матеріали, присвячені перебігу військових дій у зоні АТО (ООС) і діяльності учасників криворізького майдану часів Революції Гідності. Є в новому навчальному приміщенні й меморіальний стенд на вшанування пам’яті полеглих героїв – випускників історичного, географічного й фізико-математичного факультетів Володимира Вовченка, Андрія Козюбчика та Сергія Ткачука.

«Нова тематична аудиторія – це справжній міні-музей. Її відкриття є знаковою подією для нашого університету – адже наші студенти й викладачі й сьогодні продовжують зі зброєю в руках захищати державність України», – ділиться враженнями студент спеціальності «Історія» Олексій Кузнєцов.

history120219 56

Ведуча урочистих зборів з нагоди відкриття тематичної аудиторії к. і. н. Т. Ф. Мак запропонувала присутнім переглянути документальний фільм від студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, присвячений Дмитру Мануйлову – випускнику історичного факультету 2010 року, добровольцю батальйону «Донбас», мужньому воїну, який під час доленосних подій буремного 2014 року став одним із тих, хто повернув колесо історії на користь української держави.

history120219 56

Д. Мануйлов поділився роздумами про взаємозв’язок збройних конфліктів з політичними рішеннями, про війну як боротьбу за людську свідомість, підкреслив важливість правильного вибору у доленосні для держави та її народу часи.

history120219 51

Затамувавши подих, майбутні історики слухали розповідь свого колеги-воїна про участь у військових діях і полон, трагічні іловайські події серпня 2014 року, переглядали документальні світлини солдатського побуту.

history120219 43

«Аудиторія – це лише приміщення. Але памятаймо, що в аудиторіях історичних кафедр КДПУ навчаються люди, які здатні на вчинокбійці й волонтери, активні учасники сучасних визвольних змагань на передньому краї боротьби за Україну», – підкреслила на завершення зустрічі Т. Ф. Мак.