books120419 2

12 квітня 2019 року історики Криворізького педагогічного організували й провели зустріч-презентацію книг Олени Мокренчук – історика, журналіста й волонтера, активної учасниці Революції Гідності, лейтенанта ЗСУ й старшого офіцера прес-центру Оперативного командування «Північ».

Авторка представила дві книги: дитячу «Аліску, фронтову лисичку» й «Афінку з «Куби»», написану для молоді. «Я довго думала, як розповісти про війну дітям, аби наша історія стала для них зрозумілою. Тому я вирішила через відчуття тварин викликати емпатію у маленьких читачів», підкреслила О. Мокренчук, розповідаючи про «Аліску…», засновану на реальних подіях зворушливу історію маленького лисеняти та інших пухнастих друзів захисників України.

books120419 3

До молодіжної аудиторії потрібен інший підхід, переконана авторка. «Саме тому у книжці «Афінка з «Куби»» я подала так багато дуже реалістичних деталей. Ця книга – реквієм, присвячений дорогим мені людям, нашим побратимам, більшість з яких вже не з нами», розповіла пані Олена.

books120419 4

Учасники зустрічі переглянули відеоролик про одного з героїв «Афінки з «Куби»»  українського правоохоронця і військовослужбовця Леоніда Дергача. «Я хочу бачити вільну нероздільну Україну та змінених людей… я захищаю не українців, а Україну – це ширше. Вірю, що буде нова Україна, зовсім інша, не така, яка була до цього», пояснює у відео цей мужній воїн, посмертно удостоєний Ордену «Народний Герой України».

books120419 1

Подія відбулася за участі Ігоря Шевченка, випускника історичного факультету 2011 року, учасника бойових дій на Сході України. Пан Ігор поділився з присутніми непересічним досвідом археологічних розкопок під час виконання військового обов’язку.

Дякуємо гостям університету за знайомство
з актуальними творами сучасної української літератури!

Травень 2024