kaf. fiz. geography 1

Історія кафедри фізичної географії, краєзнавства та туризму розпочалася в далекому 1944 році, коли в Криворізькому педагогічному було відкрито кафедру геології та географії. Діяльність кафедри стала основою для подальшого розвитку географічного напрямку підготовки студентської молоді на Криворіжжі.

Протягом чотирьох років кафедру очолював представник відомої дореволюційної наукової геологічної школи – видатний вчений-геолог Микола Матвійович Шерстюков. Діяльність кафедри було відновлено у 1983 р.; її науковий склад і перелік дисциплін відповідав саме профілю фізичної географії та геології.

kaf. fiz. geography 2

У 2012 р. кафедру фізичної географії та геології було перейменовано на кафедру фізичної географії, краєзнавства та туризму. За якісними характеристиками кадрового складу, наукового потенціалу й за рівнем науково-методичної роботи кафедра посідає одне з провідних місць в університеті.

kaf. fiz. geography 3

Кафедра працює за такими напрямами:

• підготовка бакалаврів та магістрів зі спеціальностей 6.140103 «Туризм», 8.04010401 «Географія» та 6.040104 «Географія»;
  • дослідження антропогенних ландшафтів;
  • участь у Програмі розвитку промислового туризму в місті Кривому Розі, затвердженої рішенням ХХХ сесії VІ скликання Криворізької міської ради від 30.01.2013 № 1680;
  • підготовка екскурсоводів у Науково-методичному Центрі туризмології та екскурсознавства на кафедрі.

kaf. fiz. geography 4

Із 2015 року на базі кафедри діє Науково-методичний Центр туризмології та екскурсознавства, який здійснює підготовку екскурсоводів, розробляє екскурсійні програми з краєзнавчо-дослідницькою та навчальною метою і з навчальною та екологічною метою для студентства та шкільної молоді Дніпропетровщини.

kaf. fiz. geography 5

При кафедрі створено туристичний клуб «Сталкер» та ГО «Кривбастур – туристичний центр Кривого Рогу». Щорічно в різних локаціях проводяться традиційні заходи до Дня туризму.

kaf. fiz. geography 6

Викладачі та студенти кафедри активно долучаються до підготовки й проведення туристичних подій міста та країни: UITT Туристичної виставки (м. Київ), урочистостей до святкування Дня туризму та екскурсовода, Дней Європи, фестивалю «Ніч індустріальної культури», туристичних змагань тощо. Тривалий час колектив кафедри активно співпрацює з КП «Інститут розвитку міста», з управлінням економіки міськвиконкому Кривого Рогу, міськими центрами туризму, з готельними, оздоровчо-профілактичними, туристичними підприємствами міста.

Травень 2024