practice0619 4

24 червня 2019 року розпочалася виїзна археологічна практика першокурсників спеціальності «Історія». Родзинкою цієї практики є новий досвід академічного партнерства: польові розвідки здобувачі вищої освіти вже другий рік проводять у рамках співпраці з Інститутом археології НАН України.

practice0619 1

Відповідно до п’ятирічного договору між двома закладами, наші колеги призначають кваліфікованих спеціалістів для безпосереднього керівництва практикою, створюють необхідні умови для виконання відповідних програм, забезпечують умови для плідної та безпечної роботи. Після завершення практики фахівці Інституту археології надають письмові характеристики на кожного студента, в яких оцінюють рівень досягнень під час виконання завдань, передбачених програмою польових досліджень.

practice0619 3

Цього року практика проводиться в рамках Скіфської Правобережної археологічної експедиції Інституту археології у с. Мельники Чигиринського району й с. Флярківка Кам'янського району Черкаської області. Під керівництвом професійних археологів і керівників археологічної практики к. і. н., доц. А. В. Тарасова й асистента кафедри історії України та правознавства А. О. Дробота студенти груп ІГ-18, ІП-18 і ІМ-18 досліджують об'єкт курганної групи Мотронинського городища та інші пам’ятки скіфської давнини.

practice0619 2

Вже на другий день практики майбутні історики отримали цікавий результат: було знайдено фрагменти стародавніх керамічних виробів. На третій день учасники експедиції розділилися на дві групи: одна залишилася в с. Мельники, друга ж вирушила до с. Флярківка, де передбачено дослідження кургану скіфського періоду.

«Це дійсно безцінний досвід для фахового становлення майбутніх істориків, – підкреслила зав. кафедри історії України та правознавства, к. і. н., доцент Н. А. Печеніна. – Під час практики здобувачі вищої освіти мають нагоду вдосконалити й теоретичні знання, слухаючи вечірні лекції від провідних спеціалістів з археології. Це значне розширення освітніх можливостей; маємо сподівання, що така особливість польової практики буде цікавою і новій генерації студентів історичної спеціальності».

Бажаємо учасникам археологічної експедиції нових цікавих знахідок і відкриттів!