wwii 1

До 80-ї річниці початку Другої світової війни історики Криворізького педагогічного проводять серію наукових заходів, перший з яких – березневий – було присвячено історії проголошення незалежності Карпатської України. 31 жовтня 2019 року на базі Молодіжного центру КДПУ відбулася наступна подія з цього циклу – круглий стіл за участі студентів спеціальності «Історія», їх наставників та запрошених гостей.

wwii 2

За круглим столом говорили про значущі історичні події часів початку Другої світової війни. Наукові дискусії охоплювали період 1939 – початку 1940 років.

wwii 3

Альтернативність історичного розвитку Європи в 30-ті роки ХХ століття, чи була Друга світова невідворотною та неминучою й чи можливо «умиротворити» агресора – такі непрості питання винесли на загальне обговорення історики КДПУ.

wwii 4

Учасники круглого столу представили доповіді з питань ідеологізації проблем Другої світової війни, дослідили еволюцію образу Німеччини як ворога в радянській пропаганді, поділилися результатами наукових розвідок про міфи й реальність певних переговорних процесів, висвітлили сучасні оцінки пакту Молотова-Рібентропа.

wwii 5

Серед інших тем, які обговорювалися за круглим столом, були події радянсько-фінської війни, доля польських військовополонених та інші питання зарубіжної історії доби Другої світової.

wwii 6

До студентів і викладачів КДПУ приєдналися й колеги з Криворізького державного комерційно-економічного технікуму та гірничого коледжу ДВНЗ «Криворізький національний університет».

wwii 7

Історики Криворізького педагогічного продовжують вивчення актуальних питань буремної доби середини минулого століття. Наукові сесії з питань історії Другої світової війни триватимуть і наступного року.