history tournir 1

6 листопада 2019 року в Криворізькому педагогічному відбувся ІІІ студентський турнір з історії.  У події взяли участь студенти I-IV курсів та викладачі спеціальності.

Цього разу питання турніру були пов’язані з добою Київської Русі. Капітани представили назви своїх команд – «ВДВ» (І курс), «Меч Арея» (ІІ курс), ВВС (ІІІ курс) та «Три капітани» (IV курс).

history tournir 2

Історичний турнір складався з чотирьох раундів. Під час кожного з них між командами розподіляли ролі доповідача, опонента, рецензента та спостерігача. Доповіді команд мали бути лаконічними та побудованими за певною структурою.

Команди дискутували за такими питаннями:

• Хазарський каганат (Pax Chazarica): «степовий бастіон» чи об'єднавчий центр кочових племен?
  • Галицько-Волинське князівство: оплот європейської державності чи складова політики Золотої Орди?
  • Русько-печенізькі стосунки: зигзаги історії або чому вороги стають союзниками?
  • Хрещення Київської Русі: політична кон’юнктура чи духовний вибір князівської верхівки?

history tournir 3

До складу журі увійшли старший викладач кафедри всесвітньої історії, заступник декана факультету географії, туризму та історії  І. О. Панафідін, доц. В. О. Вєтохіна, завідувач кафедри історії України та правознавства, к. і. н., доц. Н. А. Печеніна, к. п. н., доц. Л. В. Задорожня.

history tournir 4

«Головна мета турніру – навчити студентів дискутувати на різні теми, щоб вони не боялися наукової полеміки. У цьому році ми намагаємося поширити цю практику, тому 20 листопада історичний турнір відбудеться за участі команд різних факультетів», – розповіла Н. А. Печеніна.

history tournir 5

Кожен учасник змагання проявив своє вміння дискутувати, показав знання з історії та отримав відповідний сертифікат. Командою-переможцем  цьогорічного турніру стали «Три капітани»: вони були нагороджені дипломом І ступеня.

Криворізький педагогічний вітає переможців
та бажає здійснення наукових задумів!
Популярне
Зворотний зв'язок