6 грудня 2019 року студенти І та ІІ курсів спеціальності «Соціологія масової комунікації, журналістики та реклами» відвідали тренінг із цифрової безпеки (базовий курс), який проходив у міському MediaHub.
Тренінг було проведено в межах XVI Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Центральною темою цього фестивалю є вплив цифрового світу на свідомість особистості.
Координатор фестивалю Станіслав Корнієнко зазначив: «Наш фестиваль показує фільми про цифрову безпеку. Головний наш фільм – це «Дозволити програмі змінити вашу свідомість», у якому безпосередньо йдеться про цифровий світ та його вплив на людей. Ми вважаємо, що найактивніше телефонами користуються підлітки та студенти, тому й вирішили провести такий тренінг, щоб вони більше дізналися про ці речі».
Лектором став співзасновник «Лабораторії цифрової безпеки» Антон Кушнір, який наголосив: «Фішинг — це вид шахрайства, метою якого є виманювання персональних даних довірливих або неуважних користувачів мережі. Коли ви отримуєте листи на електронну пошту, обов’язково звертайте увагу на основну адресу гіперпосилання. Розвиток форм фішингу не стоїть на місці: шахраї постійно шукають нові способи введення користувачів в оману, щоб отримати певний матеріальний зиск».
Пан Антон розповів присутнім про основи двофазової безпеки та її актуальність і про принцип роботи антивірусів, пояснив, наскільки захищеними є пошта та хмарне сховище, як уберегтися від фішингу та вірусів, як відновити дані, якщо комп’ютер вийшов з ладу та що робити у випадку крадіжки смартфону, дав рекомендації щодо налаштування браузерів та іншого програмного забезпечення.
Учасники тренінгу активно долучилися до обговорення різних проблем безпеки та шляхів їх розв’язання, познайомилися з базовими поняттями теми та навчилися захищатися від зловмисників.