Магістратура – це другий академічний ступінь вищої освіти, який є наступним після бакалаврату й триває від 1,5 до 2 років залежно від особливостей підготовки з певного фаху. У Криворізькому педагогічному здійснюється підготовка магістрів за різними спеціальностями, у тому числі, й історичними. Про особливості навчання в магістратурі для майбутніх фахівців з історичних дисциплін – у черговому дописі рубрики «Секрети магістрів».
Сьогодні на факультеті географії, туризму та історії готують магістрів за спеціальностями «Середня освіта. Історія, додаткова спеціальність – географія» і «Середня освіта. Історія, спеціалізація – правознавство». Після закінчення магістратури в залежності від спеціальності присвоюються відповідні кваліфікації – магістр освіти (історія), учитель/викладач історії, географії або правознавства.
Кожного року на денному та заочному відділенні близько 20 осіб отримують омріяний диплом магістра-історика, який надає їм широкі можливості працевлаштування в закладах освіти, музеях, громадсько-політичних організаціях, або дозволяє продовжити навчання в аспірантурі.
Родзинкою магістратури, на якій здійснюється підготовка істориків, є ексклюзивні навчальні курси, підготовлені провідними науково-педагогічними працівниками КДПУ. Серед тематики предметів, які опановують майбутні фахівці історичної галузі – питання державного терору в Україні 20-30-х років ХХ століття, актуальні проблеми Голокосту, роль і місце єврейства в європейській історії ХVIII-ХІХ ст., зарубіжна історіографія історії України, цифрова історія тощо.
Під час навчання в магістратурі здобувачі не тільки отримують фундаментальні теоретичні знання, а й проходять виробничу практику в закладах середньої та вищої освіти.
Магістрант Михайло Сазонов розповів: «Навчання в магістратурі дало мені можливість поглибити й закріпити знання, отримані за чотири роки бакалаврату. Ніколи не забуду лекції, семінари улюблених викладачів, наші дискусії, а також виробничу практику в школі та в університеті. Під час виконання магістерської роботи я відчув себе справжнім науковцем. Раджу всім бакалаврам вступати до магістратури на історичні спеціальності – це актуальний та перспективний фах, який нині дійсно на часі».