img22

30-31 травня 2022 року на факультеті мистецтв Криворізького державного педагогічного університету відбувся ІІ Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт». Захід пройшов в онлайн-форматі.

img50

Загальна кількість учасників становила майже 300 осіб. Географія конкурсу була достатньо широкою, оскільки охоплювала як різні міста України, так й інші країни (Польща, Ізраїль). Цьому сприяв дистанційний формат участі у фестивалі.

img23

Учасники конкурсу готували 1 або 2 презентаційні композиції тривалістю до 8 хвилин. На основі цього вони створювали відеозапис своїх конкурсних виступів. Головна умова – відео мало бути неперервним і під час виконання програми на записі мало бути видно руки, інструмент та обличчя виконавця.

img48

Очолював організаційний комітет фестивалю-конкурсу голова Вченої ради КДПУ, проф. Я. В. Шрамко. Оцінювали виступи конкурсантів члени висококваліфікованого журі: голова – Заслужений діяч мистецтв України, Перший заступник Голови Національної всеукраїнської музичної спілки Петро Заїка (Україна); д-р пед. наук, професор Інституту музики Зеленогурського університету, співачка та музикознавець Богуміла Тарасевич (Польща); д-р пед. наук, професор Інституту музики Зеленогурського університету, диригент, композитор та аранжувальник Єжи Шиманюк (Польща); директор Інституту музики Зеленогурського університету, професор, диригент Бартломєй Станковяк; викладач вокалу Єрусалимської академії музики і танцю, оперна співачка Світлана Бєндікова (Ізраїль) та представники нашого університету – д-р пед. наук, професор кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування Н. А. Овчаренко; канд. мистецтвознавства, доцент кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки О. В. Чеботаренко; керівник народного камерного хору «Crescendo» КДПУ, старший викладач кафедри методики музичного виховання, співу та хорового диригування В. М. Сергєєва.

img49

За результатами конкурсу було визначено володарів п'ятьох гран-прі в різних номінаціях і 22-х дипломів із відзнакою. Найвищі нагороди розподілилися таким чином:

Номінація «Вокальний жанр. Академічний спів»
КОРОЛЕЦЬКА АРІНА
Художній керівник Овчаренко Наталія Анатоліївна
Концертмейстер Чеботаренко Ольга Валеріївна
Кривий Ріг, КВНЗ «КОФМК» ДОР»

Номінація «Вокальний жанр. Естрадний спів»
КАТАРЖИНА КУЧАРЗ
Художній керівник проф. д-р габ. Богуміла Тарасевич-Цєсельська
Інститут музики Університету Зелена Гура,
Художня освіта в галузі музичного мистецтва

img124

Номінація «Інструментальний жанр. Оркестрові інструменти»
ІВАНОВ МИКОЛА
Художній керівник Цуркан Людмила Єгорівна
Хмельницька дитяча музична школа №1 ім. Миколи Мозгового

Номінація «Інструментальний жанр. Фортепіано»
ЗЕЛЕНЯК ТИМУР
Художній керівник Тряскова Людмила Олександрівна
КЗ «Криворізький обласний фаховий музичний коледж» ДОР

Номінація «Інструментальний жанр»
АНСАМБЛЬ ДОМРИСТІВ
Художній керівник Левченко Ольга Павлівна
Концертмейстер Іванчук Валентина Миколаївна
КЗСМО «Музична школа №3» КМР

img123

Варто наголосити, що фестиваль-конкурс проводився на підтримку оголошеного Національною Всеукраїнською Музичною Спілкою Мистецького руху за мир в Європі «Мистецтво проти війни!» та в межах Мистецького марафону факультету мистецтв «Руки геть від України! Ми переможемо!».

img149

У межах цього заходу учасники робили благодійні внески, які були передані Волонтерському центру Криворізького державного педагогічного університету й спрямовані на потреби захисників України. Загалом було зібрано понад 14 тисяч гривень. Підтримаємо нашу країну разом!

19465