24 квітня 2018 р. у концертній залі музично-хореографічного відділення факультету мистецтв Криворізького педагогічного відбувся методичний семінар з оркестрового класу. Відкрите практичне заняття «Методичні основи роботи з народним оркестром» у рамках ІІ відкритого регіонального конкурсу музикантів-виконавців «Музичний дивоцвіт» провів старший викладач кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки, художній керівник Українського оркестру народних інструментів Г. О. Білоненко.

Ця непересічна подія зібрала у стінах Криворізького педагогічного шанувальників оркестрової музики із загальноосвітніх і музичних шкіл міста, палаців культури, центрів дитячої і юнацької творчості, студентів і викладачів музично-педагогічного відділення факультету мистецтв. Присутніх привітала завідувач кафедри музикознавства, інструментальної та хореографічної підготовки В. М. Міщанчук, яка розповіла про історію створення та етапи розвитку Українського оркестру народних інструментів, його репертуар і досягнення, творчий шлях художнього керівника оркестру Г. О. Білоненка, який вже сорок років віддано працює у лавах митців Криворізького педагогічного.

Український оркестр народних інструментів було створено ще у 1992 році. У 2008 році за значний внесок у розвиток національного музичного мистецтва й високий рівень виконавської майстерності провідному музичному колективу КДПУ було присвоєно почесне звання Народного. Оркестр виконує твори вітчизняної та зарубіжної класики, естрадних і фольклорних жанрів, є постійним учасником університетських і загальноміських концертів, фестивалів «Весна Рудани». Під незмінним керівництвом Г. О. Білоненка вихованці колективу в різні роки здобували почесні звання лауреатів й дипломантів всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Георгій Білоненко

Оркестровий клас – важливий аспект виховання професійного інструменталіста, який навчає використовувати засоби музичної виразності, дозволяє оволодіти різними прийомами гри, розвиває навички ансамблевого музикування, вчить своєчасно реагувати на жести диригента. Розповідаючи про творчість оркестру, Георгій Олегович підкреслює: мистецтво керування гармонійною взаємодією дуже різних інструментів, тонкощі організації гри є однією з найскладніших форм організації музично-педагогічного навчання.

Під керівництвом Г. О. Білоненка Український оркестр народних інструментів виконав «Ноктюрн» М. Калачевського, хабанеру з опери «Кармен» (Ж. Бізе – Р. Щедрін), галоп з опери «Орфей в аду» Ж. Оффенбаха, авторську інструментовку Г. Білоненка української народної пісні «Розпрягайте, хлопці, коні» (соліст – З. Дубовий), бассо-остінато В. Власова (соліст – Т. Сюткін). Під час виконання творів присутні отримали можливість побачити процес керування оркестром, дізнатися про особливості організації гри музикантів, долучитися до методичних тонкощів роботи оркестрового класу.

Вчитель музичного мистецтва КЗШ № 4, керівник вокального ансамблю «Sunrise» Олена Шукатка розповіла: «Вирішила відвідати цей семінар, щоб здобути нові знання щодо методичних особливостей організації оркестрової гри. Дякую організаторам події та особисто Георгію Олеговичу за чудову можливість отримати новий корисний досвід та за гарний настрій!».

Більше фото у Галереї