Налагодження й підтримка міжнародних наукових зв’язків є одним із пріоритетних напрямків діяльності сучасного закладу вищої освіти. Нещодавно представниця КДПУ взяла участь у XVIII Міжнародній конференції вчителів німецької мови у Відні (Австрія).

Міжнародна очна конференція германістів об’єднала майже 3 тисячі учасників з різних куточків світу. Представницею від нашої альма-матер стала проректорка з наукової роботи В. А. Гаманюк. На учасників заходу чекала насичена 7-денна програма з різними інтерактивними подіями: спеціально наукова, культурна, екскурсійна та допоміжна програма.

Віденський університет продемонстрував неабияку підтримку українців. Приміщення головного корпусу університету майоріло синьо-жовтими прапорами й плакатами про події в Україні. Крім цього, організатори заходу відмовили у візах росіянам і здійснили перерозподіл місць на користь українських науковців.

«Такий захід є традиційним і відбувається раз на чотири роки. Це вже друга моя участь у межах цього проєкту. Наступна зустріч запланована на 2025 рік у Німеччині. Головний меседж цієї зустрічі – бути учасником чогось завдяки мові. Такі зустрічі проводяться виключно в багатомовних країнах: Італії, Швейцарії, Австрії тощо. Головний акцент робиться на двомовності й на актуальних лінгвістичних проблемах», – зазначає В. А. Гаманюк.

Подібні заходи дають змогу розширити свої наукові уявлення про ту чи ту проблему, сприяють професійному зростанню, позитивно презентують Криворізький педагогічній у міжнародній спільноті, що сприяє розширенню географії спільних науково-освітніх проєктів.

20090