img6

16 березня 2023 року відбулася чергова зустріч у міжнародному онлайн-лекторії в межах проєкту Ukraine Global Faculty. Лекцію, присвячену питанням наукового пізнання в контексті сучасної фізики, прочитав Денис Бондар – професор університету Тулейн (США).

До наукових інтересів спікера належать теоретичні й обчислювальні дослідження на стику квантових технологій та надшвидкої нелінійної оптики. Його особливий інтерес становить вивчення використання квантового контролю для створення нелінійних оптичних властивостей та питання про те, як індивідуальні нелінійні оптичні ефекти можуть покращити обробку інформації. Результати досліджень проф. Бондара опубліковані у всесвітньо відомих наукових виданнях «Quantamagazine», «Nature Materials», «Physics», «PhysicsWorld», «US Army», «Finding Genius Podcast», «Tulane News» тощо.

img9

Перед початком онлайн-зустрічі присутні отримали можливість поділитися власними враженнями й побажаннями щодо лекторію від UGF за допомогою Google-форми. Темою лекції стала побудова нових наукових теорій. «Які спостереження та припущення мінімально необхідні для формулювання фізичної моделі?» – таким було основне запитання, відповідь на яке отримали присутні на Zoom-конференції.

img13

«Ця відповідь веде до нового систематичного підходу оперативного динамічного моделювання (ODM), який дозволяє виводити рівняння руху з еволюції спостережуваних у часі. Використовуючи ODM, можна не тільки повторно вивести добре відомі фізичні теорії (такі як рівняння Шредінгера та Ньютона), але й вирішити відкриті проблеми квантової нерівноважної статистичної динаміки та сформулювати нову теорію ентропійної гравітації, яка була експериментально перевірена», йдеться в анотації до лекції.

img14

Лекцію можна було слухати в оригіналі – англійською мовою, або скористатися можливістю почути синхронний переклад українською. Після викладення основного матеріалу проф. Бондар дав відповіді на запитання з англомовного чату онлайн-конференції.

img18

Сертифікат про участь користувачі сайту UGF можуть завантажити на сторінці лекції до 20 березня поточного року. Відеозапис за покликанням «Recorded video» стане доступним через три дні після онлайн-трансляції. Наступні лекції від Ukraine Global Faculty будуть анонсовані на сайті й Facebook-сторінці КДПУ.

21691
Календар подій
Останні статті
Популярне
Зворотний зв'язок