Криворізький педагогічний з 2021 року бере участь у Програмі міжнародної співпраці Європейського Союзу у сфері освіти, молодіжної політики та спорту. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

З 15 по 20 травня 2023 року проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, проф. В. А. Гаманюк за програмою Еразмус+К1 відвідала університет у місті Пардубіце в Чехії. Представниця Криворізького педагогічного долучилася до розгляду можливостей подальшої співпраці та участі нашого університету у програмі К2, яка передбачає створення наукового проєкту спільно із закладами вищої освіти Німеччини (Бохум), Іспанії (Гранада), Чехія (Пардубіце), Нідерланди (Амстердам).

В. А. Гаманюк обговорила з колегами тематику науково-практичної конференції, запланованої на жовтень 2023 року в м. Пардубіце; вивчила досвід організації освітнього процесу – здійснила аналіз навчальних планів, ознайомилася з тематикою магістерських та бакалаврських робіт; відвідала університет Градець-Кралове, структурним підрозділом якого є вища педагогічна школа. Віта Анатоліївна спілкувалася з викладачами й студентами, дізнавалася про особливості роботи чеського університету, відвідувала екскурсії, які організовували здобувачі вищої освіти.

Під час візиту представниця КДПУ долучилася до обговорення нагальних питань вищої освіти на конференції у м. Зоненберг і взяла участь у розробці та затвердженні Угоди про співпрацю на період із 2024 по 2027 рік. «Дуже корисним для нашого університету є досвід розробки тематики бакалаврських та магістерських робіт. Ці студентські дослідження поєднують різні галузі наукових знань, які опановують здобувачі вищої освіти, що сприяє розвитку навичок формування й викладення власних думок», – підкреслила В. А. Гаманюк.

Міжнародне співробітництво є одним з пріоритетних напрямків діяльності КДПУ. Представники нашого університету тримають зв’язок із зарубіжними колегами й працюють над упровадженням кращих зразків досвіду ЗВО інших країн до наукової та освітньої роботи Криворізького педагогічного.

Липень 2024