Викладачі Криворізького державного педагогічного університету активно розвивають партнерські зв'язки з провідними університетами Європи. Одним з успішних прикладів такої співпраці є міжнародне стажування кандидата психологічних наук, доцента кафедри практичної психології К. М. Бондар у Вільному університеті Берліна, на запрошення професора Мартина Шмідт-Дафі.

Протягом року, починаючи з минулого квітня, доцент Катерина Миколаївна Бондар працювала запрошеним професором у лабораторії психології навчання на факультеті психології одного з чотирьох великих університетів Берліна – Вільного університету. «Це була важлива можливість розширити свій академічний горизонт та обмінятися досвідом з провідними науковцями в галузі психології навчання», – підкреслила викладачка.

Однією з важливих подій під час стажування стала організація трьохгодинного колоквіуму, який К. М. Бондар провела для працівників лабораторії психології навчання. Темою колоквіуму була практика підтримки інклюзивної освіти та реформи освіти в Україні. Ця тема особливо зацікавила німецьких колег, оскільки в Німеччині структура навчання відрізняється: вона передбачає розділення на загальні та спеціальні школи. Тому досвід української системи інклюзії був цінним і нетиповим для німецьких учасників.

Протягом стажування Катерина Миколаївна мала честь працювати під керівництвом всесвітньо визнаної професорки, доктора Беттіни Ханновер. Вона поділилася з українською викладачкою німецьким досвідом формування навичок компетентнісного викладання у вищій школі, системи оцінювання студентів та ухвалення рішень щодо модифікації навчальних планів університетської освіти. Цей обмін досвідом став важливим етапом професійного зростання К. М. Бондар та сприяє підвищенню якості навчання в Криворізькому державному педагогічному університеті.

Під час стажування була розроблена низка великих грантових пропозицій щодо співпраці між університетами за ініціативи доктора Беттіни Ханновер та доцента Катерини Бондар. Одним із проєктів є грантова пропозиція КА2, яка передбачає створення консорціуму з 9 університетів. Цей проєкт спрямований на розвиток спільних академічних програм та обмін студентами й викладачами між університетами.

Крім того, була розроблена грантова пропозиція DAAD щодо обміну викладачами, яка сприятиме активізації науково-дослідницької співпраці та обміну досвідом між викладачами Криворізького державного педагогічного університету та Вільним університетом Берліна. Також була розроблена грантова пропозиція ZOB, спрямована на розвиток громадянської освіти та розширення міжнародних зв'язків між університетами.

Важливим аспектом стажування було спілкування та обмін ідеями з представниками Єльського університету. Було запропоновано кілька тем досліджень, які можуть стати спільними проєктами двох університетів. Цей обмін ідеями та співпраця з міжнародними закладами вищої освіти сприятимуть підвищенню рівня наукових досліджень та академічного середовища в КДПУ.

Протягом стажування було опубліковано дві статті з психології вищої освіти у виданнях Scopus та розділ монографії Routledge щодо громадянської освіти в Україні. К. М. Бондар була виконавчим дослідником проблеми адаптації українських мігрантів до системи німецької освіти.

Міжнародне стажування у Вільному університеті Берліна стало важливим етапом у професійному розвитку Катерини Миколаївни. Вона здобула нові знання та навички у галузі психології навчання, відкрила для себе нові підходи та методики, які можна успішно впровадити в українську освітню систему. Співпраця з провідними вченими й розробка грантових пропозицій стали поштовхом для подальшої наукової роботи та сприятимуть покращенню якості освіти в Україні.