31 січня 2024 року в міжнародному онлайн-лекторії Ukraine Global Faculty відбулась лекція професора бізнес-права Корнельської юридичної школи імені Майрона К. Тейлора, директора-засновника програми «Право, технології та підприємництво» в Корнельському технологічному інституті, доктора юридичних наук Чарльза К. Вайтхеда.
Лектор був першим іноземним експертом та запрошеним професором юридичного факультету в Пекінському університеті, а також науковим співробітником у Центрі фінансових досліджень Університету ім. Гете. Він – єдиний американець, який здобув ступінь почесного доктора Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. В Україні професор Вайтхед заснував eō Business Incubators – провідний інкубатор з розвитку стартапів. Є заступником голови Українського фонду стартапів (заснованого Міністерством фінансів), що надає гранти технологічним компаніям на ранніх стадіях розвитку.
На лекції було подано основні відомості про деривативи – фінансові інструменти, вартість яких залежить від зміни вартості базового об’єкта: інших активів, інструментів, індексів. Йшлося також і про способи використання деривативів у сфері управління бізнес-ризиками.
«Деривативи є засобом управління ризиками в компанії, але також можуть використовуватися інвесторами для спекуляцій і збільшення ризиків. Фінансові деривативи часто називають причиною глобальної фінансової кризи 2008 року», – підкреслив Чарльз К. Вайтхед. Крім цього, було детально висвітлено поняття опціонів, та наведено приклади їх функціонування.
Спікер прочитав лекцію англійською мовою; онлайн-конференцію було забезпечено синхронним перекладом. Запитання, на які відповідав в Q&A-чаті професор Вайтхед, ставили англійською.
За умови участі в лекції на сайті Ukraine Global Faculty, зареєстровані користувачі освітньої платформи зможуть завантажити відповідний сертифікат протягом трьох днів після трансляції. Запис лекції оприлюднять для учасників UGF через чотири дні після онлайн-зустрічі.
Інформацію про нові події від Ukraine Global Faculty буде опубліковано на сайті та поширено на Facebook-сторінці КДПУ; всі новини міжнародного проєкту дізнавайтесь на Telegram-каналі та Фейсбуці освітньої онлайн-платформи.