webinars130921 1

Використання ORCID є важливим елементом ефективної наукової комунікації. Цей унікальний ідентифікатор дозволяє вирізнити свої наукові результати серед інших та забезпечити їх визнання на міжнародному рівні. Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID пропонує взяти участь у вебінарах і майстер-класах на тему «Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців».

Вебінари відбудуться 29 вересня, 1 жовтня й 4 жовтня поточного року. Організатори запрошують до участі керівників закладів вищої освіти/наукових установ, українських учених, редакторів і членів редколегій наукових видань, бібліотечних фахівців, провайдерів дослідницької інформації, грантодавців, молодих учених, здобувачів вищої освіти та всіх прихильників відкритої науки.

webinars130921 2

Серія вебінарів присвячена питанням використання постійних ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців та установ, поєднання та покращення пошуку наукового доробку. Крім цього, йтиметься про переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID для покращення дослідницької інфраструктури, а також про взаємозв'язок постійних ідентифікаторів, відкритого доступу та FAIR даних. Мова також піде про Національну електронну науково-інформаційну систему (URIS) (Ukrainian Research Information System), оскільки вона пов’язана з постійними ідентифікаторами.

Вебінари відбудуться онлайн на платформі Zoom. Заплановано також пряму трансляцію на YouTube-каналі ДНТБ України. Для участі у вебінарах необхідно зареєструватися за посиланням, зазначеним у програмі серії онлайн-подій.